Autor Tema: koliko ulja i koje??????????  (Posjeta: 9377 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pubi

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
koliko ulja i koje??????????
« : Studeni 09, 2009, 19:15:04 »
  • 0
zanima me koliko ulja ide u vilice tomos ATX, i naravno koje??? :misli:

Offline *nitrous*

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 913
  • Apn6 tuned,e90,15slc
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #1 : Studeni 10, 2009, 21:32:59 »
  • 0
oko 2dl u svaku pušku.amortizol neki,ima ga u moto dućanu... ja sam hidraol stavljao
kapa nikad nece biti glava

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #2 : Studeni 10, 2009, 23:11:14 »
  • 0
Hm, mislim da je 2 dl malo previše, ja obično stavim 1,4-1,5 dl, ulje standard ide kao i u mašinu (sae 30) ali može i obično mineralno 15w40
Ako hoćeš tvrđe vilice staviš gušće ulje (može čak i hipenol, ali je pretvrdo na atx-u za offroad), odnosno rjeđe ulje ako hoćeš mekše vilice.
I obavezno promjeni semeringe
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.168
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #3 : Studeni 10, 2009, 23:18:37 »
  • 0
Moze kratki postupak izmjene ulja i semeringa  :misli:

*ne bi pitao da znam! :mrgreen:

Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #4 : Studeni 10, 2009, 23:33:03 »
  • 0
Skineš točak, odvrneš onaj imbus odazdola na čizmama, skineš čizme (gratis:prospeš ulje po podu ako ga ne uhvatiš  :mrgreen:), dobro očistiš čizme, ostaviš da se iz amortizera ocjedi svo staro ulje, po potrebi ga još malo "ispumpaš", sve dobro obrišeš, eventualno ispereš ivasolom ako ima drloga od vode i hrđe unutra ako je propustio stari semering.
U čizmama imaš semeringe, iznad njih je zaštitni prsten, njega skineš, izbiješ stare semeringe i staviš nove (ravne strana prema gore), namontiraš prsten, staviš nazad čizme na amortizere.
Sad dolazi nezgodno jer moraš nagnuti  motor (ako su vilice na njemu) da bi rupe od imbusa bile bar pod cca 20-30° prema gore (preporučam prije toga ispustiti ulje iz mašine i svo gorivo) i kroz te rupe polako naspeš ulje (ja koristim onu pumpicu za ulje).
Nakon toga zašarafiš imbuse (ne zaboravi bakrene podloške) i to bi ukratko bilo to
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline *nitrous*

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 913
  • Apn6 tuned,e90,15slc
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #5 : Studeni 11, 2009, 00:10:55 »
  • 0
za ulijevanje vilice moraju biti naopako.ja sam u štap ulio i tek tada stavio čizme,lakše je puno.
jer kada se stavi čizma onda treba na kapaljku ulje stavljati :mrgreen:...
inače ide ulje koje je baš za vilice.ali odlično je motorno gustoće koje ti paše.
1,5dl ide :palacgore:
kapa nikad nece biti glava

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #6 : Studeni 11, 2009, 00:22:28 »
  • 0
Ne mora biti naopako ako imaš pumpicu (ili čak onu plastičnu bočicu sa dugim špic vrhom), odrađeno više puta sa samo nagnutim  :wink:
A može dosta brzo natočiti, samo kad više ne "vuče" ulje unutra, malo "cimneš" čizmu na puški da povuče zrak  :mrgreen:
Mislim da baš ide original tvornički sae30, normalno može i amortizol (ali stvarno nema potrebe trošiti novce), ja sam redovito točio 15w40 (ne samo sebi), tvrdoće je baš kako mi odgovara, a ni drugi se ne žale
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline pubi

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #7 : Studeni 14, 2009, 08:57:56 »
  • 0
HVALA!!!! :palacgore:

Offline beat crusher

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 284
  • Spol: Muški
  • White punisher ATX
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #8 : Siječanj 22, 2010, 14:35:55 »
  • 0
Ne mora biti naopako ako imaš pumpicu (ili čak onu plastičnu bočicu sa dugim špic vrhom), odrađeno više puta sa samo nagnutim  :wink:
A može dosta brzo natočiti, samo kad više ne "vuče" ulje unutra, malo "cimneš" čizmu na puški da povuče zrak  :mrgreen:
Mislim da baš ide original tvornički sae30, normalno može i amortizol (ali stvarno nema potrebe trošiti novce), ja sam redovito točio 15w40 (ne samo sebi), tvrdoće je baš kako mi odgovara, a ni drugi se ne žale

Nakon toga se samo zavidaju čizme ili triba neki postupak "razrađivanja"?? Neznan kako bi to nazva, ali ka kod kočionog kad prominiš ulje?
www.ritam-bend.com

Citat: Tg-48
Sve u svemu sritan sam da smo svi prosli bez posljedica i ovo mi jedna velika skola za u buduće da ne pijen dok vozin i da se ne zajebajen bez kacige!

Offline Pendeho

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 749
  • Spol: Muški
  • Stršljen,šljivik
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #9 : Siječanj 22, 2010, 14:41:56 »
  • 0
Nakon toga se samo zavidaju čizme ili triba neki postupak "razrađivanja"?? Neznan kako bi to nazva, ali ka kod kočionog kad prominiš ulje?
zavidaš i gas,nema tu šta :palacgore:
ako oćete full dobro ulje onda stavite motul fork oil,80kn i 1l je,odlično je :palacgore:
ja sam neki dan kočnice prednju ozračivao 45min,nikako stari moj a na autu nakon 5min maximalno je ozračeno ko... :kokice:
Pendeho
sve je 5 samo je renault 4 :joy:

Offline beat crusher

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 284
  • Spol: Muški
  • White punisher ATX
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #10 : Siječanj 22, 2010, 14:44:39 »
  • 0
Ja san uzea Valvoline Fork oil sae 10, valjda je ok.
www.ritam-bend.com

Citat: Tg-48
Sve u svemu sritan sam da smo svi prosli bez posljedica i ovo mi jedna velika skola za u buduće da ne pijen dok vozin i da se ne zajebajen bez kacige!

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #11 : Siječanj 22, 2010, 14:55:00 »
  • 0
Premekanooo  :mrgreen:
Ali probaj, možda će ti odgovarat ako voliš "mekane" prednje vilice
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline beat crusher

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 284
  • Spol: Muški
  • White punisher ATX
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #12 : Siječanj 22, 2010, 15:03:48 »
  • 0
Premekanooo  :mrgreen:
Ali probaj, možda će ti odgovarat ako voliš "mekane" prednje vilice
e. a nema veze, probaću.
www.ritam-bend.com

Citat: Tg-48
Sve u svemu sritan sam da smo svi prosli bez posljedica i ovo mi jedna velika skola za u buduće da ne pijen dok vozin i da se ne zajebajen bez kacige!

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.168
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #13 : Siječanj 22, 2010, 15:19:10 »
  • 0
zavidaš i gas,nema tu šta :palacgore:
ako oćete full dobro ulje onda stavite motul fork oil,80kn i 1l je,odlično je :palacgore:
ja sam neki dan kočnice prednju ozračivao 45min,nikako stari moj a na autu nakon 5min maximalno je ozračeno ko... :kokice:

znam kak ti je,ja sam odustal kod frenda nakon 20min!
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline IvanE90

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (18)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 870
  • Spol: Muški
  • Tomos E90
Odg: koliko ulja i koje??????????
« Odgovori #14 : Siječanj 22, 2010, 15:25:41 »
  • 0
Ja san uzea Valvoline Fork oil sae 10, valjda je ok.

Ja sam stavljao Silkolene Pro RSF 10 WT u vilice od deve, taman su mekane i baš fino rade  :mrgreen: , al idući put ću staviti malo gušće  :palacgore: