Autor Tema: Tomos Sport 2-vxl - 1962.  (Posjeta: 96954 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tommy35

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • Tomos Sport 2-vxl, 15 SLC (cafe racer)
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #240 : Prosinac 07, 2010, 21:36:48 »
  • 0
znam nedavno sam saznao preko svog tetka u Kž da bi bilo mogućnosti napraviti neki dogovor s njima tako da mi je i to jedna od opcija jer Chrom.doo nakon ovog s matekkom mi je pao na mojem rejtingu :smile:

Offline Tommy35

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • Tomos Sport 2-vxl, 15 SLC (cafe racer)
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #241 : Prosinac 12, 2010, 12:07:18 »
  • 0
komplet za amortizere napokon pripremljen  :smile: što više derem po tom čeliku ide mi sve lakše i brže :mrgreen: mogao bi se malo primit posla oko rezervoara e to će tek trebat pripremit  :shock:


najprije čišćenje unutrašnjosti ivasolom i cilindričnom četkom u nekoliko navrata do potpune čistoće



pa onda malo brušenja do krajnjih granica, a uvijek si olakšam posao i krenem radit ove pizdarije kad je vani bar -5 ili u štali bar -3°C :mrgreen:


sad slijedi purol pasta nakon tog tretmana rezultat je baš kao na slici sjajan ali mutno sjajan :wink:


e onda se uzme autosol i naravno drugi nastavak za poliranje svaka pasta ima svoj i rezultat je baš kao na slici sjajan ali baš sjajan :biggrin:


eh sad je već lakše :mrgreen:

Offline amel14m

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (11)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 3.033
  • Spol: Muški
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #242 : Prosinac 12, 2010, 13:10:48 »
  • 0
 :shock: :shock: :shock: :shock: kojio sjaj nemeres vjerovati pedantno nema sta reci :palacgore: :palacgore:
Prestani ga savjetovat.....možda više neće čovjek svako malo biti u kvaru... :lol: :lol:

Offline Goxi Novi Sad

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 82
  • Spol: Muški
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #243 : Prosinac 12, 2010, 13:33:55 »
  • 0
Odlicno!  :palacgore:

Offline Tommy35

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • Tomos Sport 2-vxl, 15 SLC (cafe racer)
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #244 : Prosinac 12, 2010, 14:19:41 »
  • 0
hvala dečki! sad ćete vidjet kad počnem po rezervoaru majstorit :smile: ovi amortizeri će bit dječja igra :mrgreen: osim što mi je prepiljen po pola bokovi su toliko puni rupica većih manjih koje je hrđa pojela tako da će to biti definitivno najteža stvar koju ću ikad raditi za ovaj motor

iabram

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #245 : Prosinac 12, 2010, 20:04:30 »
  • 0
svaka čast odlično ispolirano :palacgore:

Offline maks.k

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • Tomos A3 MS '85
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #246 : Prosinac 12, 2010, 20:53:54 »
  • 0
preodlicno napravljena restauracija  :palacgore: :palacgore: :palacgore: :palacgore:

Offline Tommy35

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • Tomos Sport 2-vxl, 15 SLC (cafe racer)
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #247 : Prosinac 15, 2010, 21:26:39 »
  • 0
eto malo se kopka i po groznom rezervoaru :mrgreen: kad sam ga nabavio izgledao je tako i nije baš sjajno stanje, prekratki rezani nosači, puno udubina od padova i još više njih kad sam skinuo farbu jer je već netko kitao neke rupe, šupalj je po rubovima pa ga je netko lemio, tako da loše :tuzan: i šta god dalje idem sve je više prepreka ali savladat ću i to valjda :smile:



kad sam djelomično skinuo boju, ocrtao sam si crtu za rezanje na pola i to po dijelu gdje će biti lakše zavariti i naravno na strani na kojoj je većina udubina, rezano je tankom šajbom za inox 1mm, fleksom mirnom rukom i potpuno ravno kao da ga je laser prepilao :mrgreen:



na slici se vidi gdje je tvornički varen :wink: dakle koncipian je kao dvije polovice + ovaj dugački srednji dio u slovo U + navoj za čep. Polovice su varene na sredini i to iznutra, a izvana se ne pozna apsolutno ništa kao da je jedan komad, meni pomalo fascinantno varenje za ono vrijeme. i onda su se tek polovice povezale ovim srednjim dijelom vareći izvana po rubovima.



eh sad to kuckanje izbijanje udubina i brušenje ide nekako, vrlo sporo ali ide i rezultati su dobri :wink: koristim se svim i svačim plastičnim bolcnima, metalnim, raznim čekićima gumenim, aluminijskim itd.



problem nastaje kad sve se izravna, sve super u linijama i onda na pojedinim mjestima ukažu se se sitne udubinice koje je godinama hrđa nagrizala, što je veliki problem i ne smije to ostati i kromirati se preko toga jer će rezultati izgleda biti vrlo loši i šteta svog truda  :wink: problem je što je lim debeo svega 0.8 mm i neka je udubinica nekih 0.4 mm duboka kad obrusim na tom mjestu ostati će vrlo tanak lim, za krom to neće smetati ali trebat će bit pažljiv s rezervoarom jer generalno bit će dosta osjetljiv kad mu skinem nekih 0,2 mm po cijeloj površini lima plus više na mjestima gdje je pojela hrđa, a srećom na tima mjestima unutra gdje su rupice je lim kao nov tako da trebao bih uspjet s saniranjem toga prvo ću malo izbit lim prema van, pa obrusit i ponovno poravnat u skladu s inijama :wink: drugog izbora nemam. i da sve cjepidlačenje radit će se isključivo na bokovima samo oni ostaju u kromu sve ostalo se farba i kita tao da bit će dosta samo čista površina.



napravio sam si i alat za pregled ravnine površine :wink: no ovako kao papir i nije od neke velike koristi pa ću su napraviti to konkretnije isprintati na neku foliju, staviti u okvir i obasjati lampom od iza i to će bit super kao profi alat za ravnanje udubina koji najćešće imaju chopper majstori


CROMA

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #248 : Prosinac 15, 2010, 22:33:21 »
  • 0
super ti to radiš stvarno imaš volje
svaka čast :palacgore:

Offline amel14m

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (11)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 3.033
  • Spol: Muški
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #249 : Prosinac 16, 2010, 17:09:29 »
  • 0
kao ces te rupice zacepiti i kako ces variti na kraju te polovice jednu za drugu, :misli:
Prestani ga savjetovat.....možda više neće čovjek svako malo biti u kvaru... :lol: :lol:

Offline Rovi

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • colibri A-ON 71.g
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #250 : Prosinac 16, 2010, 18:39:11 »
  • 0
Vrlo rado bi ovom covjeku dao svog colibrija da ga "malo sredi"! Onako kako on to zna i  radi! : :wink: :palacgore:
..gledam i mislim kako je Tomos, bas taj Apn4 stvarno poseban i legendaran, tako kvalitetan, neunistiv, tako ruzan a ipak meni najdrazi, najlipsi i nazamjenjiv..!

Offline amel14m

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (11)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 3.033
  • Spol: Muški
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #251 : Prosinac 16, 2010, 18:40:08 »
  • 0
Za mene je ovaj covjek profi majstor :palacgore:
Prestani ga savjetovat.....možda više neće čovjek svako malo biti u kvaru... :lol: :lol:

Offline Tommy35

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • Tomos Sport 2-vxl, 15 SLC (cafe racer)
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #252 : Prosinac 16, 2010, 20:53:24 »
  • 0
he he  :smile: ja sam uvijek otvoren za suradnje i pomoć glede sređivanja ovakvih "T12" mopeda, već sam predugo i previše se ispraksirao na ovom svojem da nema toga šta se nebi dalo sredit :biggrin:

ove rupice nastojit ću brusit dok ne dobijem ravnu površinu a iznutra na tom mjestu je zdrav lim, bit će jako tanko na tom mjestu ali bolje je i to nego ih puniti nekim metalom ipak tu ide krom jedna cjelina je ipak jedna cjelina.  :wink: 

polovice ću variti na naćin da ću udubiti spojna mjesta malo prema unutra osim na mjestu gdje se vari za ovaj dugački ravni dio, tako će se var loviti u kanal, sad finese će ovisiti o dobrom variocu s dobrim aparatom kojeg još moram pronać.

po završetku svega u planu je i impregrirati rezervoar iznutra posebnom smjesom tome namijenjenom tako da ću se za vjećno riješiti korozije :smile:

Offline matekk

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (8)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 5.144
  • Spol: Muški
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #253 : Prosinac 16, 2010, 20:56:30 »
  • 0
tommy ovakvu predanost poslu čovjek rijetko vidi,stoga kapa dolje za vrhunski rad :palacgore:
NEVER TOUCH A RUNNING TOMOS!    
http://www.itsbetterinthewind.com/

Offline Tommy35

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • Tomos Sport 2-vxl, 15 SLC (cafe racer)
Odg: Tomos Sport 2-vxl - 1962.
« Odgovori #254 : Siječanj 23, 2011, 20:32:59 »
  • 0
evo malo da oživim temu, jer bilo je čeprkanja u zadnje vrijeme

no za nešto konkretno pobrinuo se opet član Rovi :biggrin: poklonio mi je svoje polu ispravne prekidače od T12, na čemu mu se još jednom zahvaljujem.

uz novo kromirana kučišta koja sam prije nabavio, jedne polu ispravne unutrašnjosti prekidača koje imam od prije i jedne koju sam koristio do sada uspješno ću riješiti slučaj "prekidač" :mrgreen:

jedan prekidač sastoji se od 24 što veća što manja dijelića, za jedan prekidać imao sam 23 dijelića uz mali nedostatak jednog crnog gumba tipkala, kojeg sam vrlo brzo riješio na način da sam iz komada plastike izradio drugi  :mrgreen: tko kaže da nisu isti ne uvažavam!


nakon što sam obradio komad napravio sam i zareze da budu i vizualno identični i popalio sam malo plastiku upaljačem kako bi je zagladio.



očistio sam kontakte, našpricao ih, napeo federiće kako bi kontakt bio što kvalitetniji, zakovao kontaktni limić tipkala :biggrin: i eto od šest - rodila se dva prekrasna prekidača


« Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2011, 21:15:58 Tommy35 »