Autor Tema: Tomos BT50R by Doktor  (Posjeta: 41780 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Čef

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.070
  • Spol: Muški
  • Zx-6r
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #105 : Kolovoz 07, 2010, 18:04:21 »
  • 0
aj pročitaj temu malo jbmu mater

Offline *Doktor

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 913
  • Spol: Muški
  • I LOVE MY HONDA!!!
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #106 : Listopad 19, 2010, 21:24:08 »
  • 0
evo danas sam imam vremena malo pošto je kiša padala pa sam napravio auspuh skoro sve.Ostale mi neke sitnice još kao što je nosač i sl.
Auspuh dobro izgleda još kad ga malo obrusim i dam poncinčat ko tvornički će bit..lim je 1mm ili 1.5mm ne znam točno.




« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2010, 21:26:20 *Doktor »

OGANJ!!!(u okretaje)
VAG u krvi....
Tomos BT50R www.tomos-riders.com/index.php/topic,18732.0.html

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #107 : Listopad 19, 2010, 22:08:23 »
  • 0
Hm, a na koje okretaje ciljaš s tim auspuhom? Kanali su rađeni pretpostavljam? Prvi dio nakon drugog pregiba se prilično naglo širi što će ti ubiti svu snagu u nižim i srednjima, a opet mi se čini da je predugačak za neke više okretaje od 8500
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline *Doktor

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 913
  • Spol: Muški
  • I LOVE MY HONDA!!!
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #108 : Listopad 20, 2010, 14:48:27 »
  • 0
Hm, a na koje okretaje ciljaš s tim auspuhom? Kanali su rađeni pretpostavljam? Prvi dio nakon drugog pregiba se prilično naglo širi što će ti ubiti svu snagu u nižim i srednjima, a opet mi se čini da je predugačak za neke više okretaje od 8500
radio sam po ovim zelenim mjerama auspuh


a cilindar je napravljen po ovim mjerama


dado nisam ni ja siguran za auspuh da će bit dobar za ovaj setap,nisam nigdje mogao nać pouzdane mjere za auspuh za više okretaje (oko 9000 rpm) pitao sam ali niko ništa pa sam odlučio se za ovaj.Budem vidjeo kak se bude ponašalo.Ove mjere cilindar su indetične mojemu(moguća odstupanja 0,1mm)samo moj ima usisni vod 20mm u prijesjeku jel mi je karb bing 21 dok ne nabavim neki 24-26 al to ne utječe na rezonaciju prviše neg ispušni i preljevni kanali,al ti to znaš bolje neg ja....Ja sam želim imat jeben šlus na motoru poprećen sa viskoim okretajima,ne zanima me ni krajna,ni potrošna samo taj jeben šlus ili proboj+kad dodaš zvuk visokih okretaja neprocjeniovo

OGANJ!!!(u okretaje)
VAG u krvi....
Tomos BT50R www.tomos-riders.com/index.php/topic,18732.0.html

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #109 : Listopad 20, 2010, 18:38:49 »
  • 0
Nekako mi izgleda duži na rami nego ovdje na skici, jesi siguran da ti je grana i prvi dio 335 mm?

Ako je točno po slici, onda bi trebao biti za oko 8800-9000 na ovome cilindru, mislim da si trebao ići na još malo kraći auspuh, ovaj cilindar bi trebao imati potencijal razvrtiti max na cca 9500 okretaja, čak i više ako se sve dobro posloži
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline *Doktor

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 913
  • Spol: Muški
  • I LOVE MY HONDA!!!
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #110 : Listopad 20, 2010, 18:46:10 »
  • 0
sve sam doma skrojio od kartona i sve su dužine 100% kao na nacrtu...ma čini ti se to da je dug al nije...Šta bi trebao kratit točnije gdje,možda središnji dio?Kažem ti sve su mjere cilindra i auspuha napravljene točno po nacrtu.Nastojim bit što pedantniji oko motora moram sam glavu pretokarit od deve onu kaj je navarena sam ne znam kako mislim na koje mjere.Jel vi imate kakav nacrt na kompu glave za ovakav setap?

OGANJ!!!(u okretaje)
VAG u krvi....
Tomos BT50R www.tomos-riders.com/index.php/topic,18732.0.html

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #111 : Listopad 20, 2010, 19:33:25 »
  • 0
Tek sad vidim da sam se "zabrojio", ovaj auspuh je dug skoro kao Laserza BT (oko 1 cm kraći) , mislim da će ti to biti predugačko, mada je nezahvalno unaprijed govoriti ovako "odoka". No prvo probaj s ovim, ako nisi zadovoljan,poslije složiš još jedan ispuh (ako budeš imao volje), ovog sad prepravljavi se slabo isplati, izgubit ćeš formu i učinkovitost. Napraviću ti izračun ako se na to odlučiš, samo mi reci unaprijed da stignem kad uhvatim slobodno
Za glavu nemoj puno odstupati od original dizajna, malo veće squish područje, jer preveliko squish područje ti ne voli više okretaje (mada ovdje nisu tako visoki okretaji u pitanju)

Imaš puno mudrosti ovdje izrečene, samo treba skužiti i promozgati  :wink:

http://www.datafan.com/bimotion/2stroketheory.html#Cylinder head

Ima još toga samo dok pronađem
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline *Doktor

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 913
  • Spol: Muški
  • I LOVE MY HONDA!!!
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #112 : Listopad 20, 2010, 20:31:38 »
  • 0
da ali laser imam manji promjer tj. manji volumen za razliku od mog.Za glavu ovo hvala baš študiram sad oko tog

OGANJ!!!(u okretaje)
VAG u krvi....
Tomos BT50R www.tomos-riders.com/index.php/topic,18732.0.html

Offline matekk

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (8)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 5.144
  • Spol: Muški
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #113 : Listopad 20, 2010, 20:38:58 »
  • 0
majstore stvarno jeben projekt,držim fige da ispadne sve kako treba i želiš,samo naprijed :palacgore:!
NEVER TOUCH A RUNNING TOMOS!    
http://www.itsbetterinthewind.com/

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #114 : Listopad 20, 2010, 20:42:19 »
  • 0
da ali laser imam manji promjer tj. manji volumen za razliku od mog.Za glavu ovo hvala baš študiram sad oko tog

Nema ti volumen auspuha utjecaj na rezonantnu duljinu.
I laser nema manji promjer, njemu je centralni promjer 78 mm :wink: ai o samom volumenu bi se dalo raspraviti (ne da mi se sad računati) :mrgreen:
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline *Doktor

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 913
  • Spol: Muški
  • I LOVE MY HONDA!!!
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #115 : Listopad 20, 2010, 21:19:10 »
  • 0
majstore stvarno jeben projekt,držim fige da ispadne sve kako treba i želiš,samo naprijed :palacgore:!
hvala nastojim da sve bude kak treba

Nema ti volumen auspuha utjecaj na rezonantnu duljinu.
I laser nema manji promjer, njemu je centralni promjer 78 mm :wink: ai o samom volumenu bi se dalo raspraviti (ne da mi se sad računati) :mrgreen:
ma nemoj niš računat sad kad je gotov auspuh  budemo bacili dilemu kad složim sve i vidim kaj je kak se bude to ponašalo.Imaš kakvu prognozu onako od oka ubrzanje probijanje..

OGANJ!!!(u okretaje)
VAG u krvi....
Tomos BT50R www.tomos-riders.com/index.php/topic,18732.0.html

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #116 : Listopad 20, 2010, 23:26:24 »
  • 0
Ne prognoziram neko ekstra "probijanje", svi su ti kutevi na auspuhu blagi, nema tu užeg radnog područja, mislim da nećeš dobit to što očekuješ.


*budem jednom ubacio u simulaciju ako te zanima
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline Black

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 2.520
  • Spol: Muški
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #117 : Listopad 21, 2010, 10:04:27 »
  • 0
Nekako mi izgleda duži na rami nego ovdje na skici, jesi siguran da ti je grana i prvi dio 335 mm?

Ako je točno po slici, onda bi trebao biti za oko 8800-9000 na ovome cilindru, mislim da si trebao ići na još malo kraći auspuh, ovaj cilindar bi trebao imati potencijal razvrtiti max na cca 9500 okretaja, čak i više ako se sve dobro posloži
ovaj ima od grk do gmt 23 mm a d6 22.5
ovaj prelivne ima 33.4 a d6 32.5
inače bt ima od grk do gmt 25 mm ja sam digo cilindar 1.3 mm i spustio ispuh prema dole i dobio točno 9600 okr. (pošaljem ti zvučnu analizu ako se nevjeruješ) ali ne u leru nego u trećoj brzini, i to sa original karbom sl filterom i kantorom za ctx-a, to znači da je od grk do gmt bilo 23.7 mm a prelivni 34.7
dakle uz pravi auspuh ovo će ić do 10000 možda čak i uspije doć do 10000
ja imam isti ovakav cilindar samo sam ga davno kopo pa treba neke greškice ispravit na prelivnim, no volio bih kad bi nam ti mogo napravit analizu sa nekim auspusima za ovaj cilindar
evo meni bi trebo jedan koji puca max snagu na rasponu od 1400 okr. ako je to moguće izvest dakle od 8200 do 9600
"skidam nevinost"
garancija doživotna

Offline *Doktor

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 913
  • Spol: Muški
  • I LOVE MY HONDA!!!
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #118 : Listopad 21, 2010, 19:32:29 »
  • 0
Ne prognoziram neko ekstra "probijanje", svi su ti kutevi na auspuhu blagi, nema tu užeg radnog područja, mislim da nećeš dobit to što očekuješ.


*budem jednom ubacio u simulaciju ako te zanima
može,probaj

OGANJ!!!(u okretaje)
VAG u krvi....
Tomos BT50R www.tomos-riders.com/index.php/topic,18732.0.html

Offline boban

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 422
  • atx - bt stublina
Odg: U fazi (Tomos BT50R)
« Odgovori #119 : Listopad 21, 2010, 20:58:14 »
  • 0
i dobio točno 9600 okr. (pošaljem ti zvučnu analizu ako se nevjeruješ) ali ne u leru nego u trećoj brzini
malo je u 3., treba u 5. !
za to treba i ostalo da bude dobro ali i (po meni) jako dobar auspuh...
ako je u 3. navrteo 9600 znaci da mu je max moment verovatno jos nize, dosta nize, jer ne zaboravi da na manjim opterecenjima motor vrti vise od max momenta
uz iole lagan prenos u 5. koliko ti drzi ti je najmerodavnije kako taj auspuh radi, u stvari, nije ni to dobar pokazatelj, ali ako nemas druga sredstva da meris tako najbolje mozes da utvrdis kvalitet auspuha

taj auspuh je koliko se secam kaskaderov, on je to decko radio na osecaj i po uverenjima, koliko je to dobar auspuh neka neka poredjenja ili simulacije pokazu...