Autor Tema: TOMOS 15 SLC (na čekanju)  (Posjeta: 56936 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stari tovar

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (3)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 2.445
  • Spol: Muški
  • Tomos 90E , APN 46
TOMOS 15 SLC (na čekanju)
« : Srpanj 23, 2010, 14:36:54 »
  • 0


Evo još jedan Tomos želi ponovo na cestu i u vožnju.Bio je 20 godina u šupi,kokošinjcu,na kiši svugdje samo ne onamo za što je namjenjen a to je vožnja.Red je da mu ponovno udahnemo život i u moru bezličnih skutera da pljeni poglede nas starih nostagičara i onih koji vole i cjene Tomosove motore.Kao mladac iz provincije dolaskom u grad uvijek sam patio za Tomosima kakve su imali gradski vozači.Motori su bili puni kroma i detalja koje nisu imali tvornički Tomosi.Nostalgija da jednom i ja imam takvog Tomosa sačuvala je ovaj primjerak da ne završi u krivim rukama,već sam ga ljubomorno čuva od pogleda novih mladih vozača koji bi ga nastojali izmamiti na bilo koji način.Prvi put kad sam spomenuo da imam taj motor doma krenuli su i pozivi Vas forumaša da to treba restaurirat.Pošto već neko vrime sakupljam djelove i u kontaktu sam sa nekima od Vas dobio sam i kritike da napišem što o motoru i u kojoj je fazi obnova.E pa evo najprije zahvalio bi se redom svima od kojih sam nabavljao djelove a i onima koji će imat ono što će mi falit za dovršenje.Od vremena kad je slika nastala motor je pretvoren u masu djelova i nešto se već radi na njemu........Dosta je teksta, sljedeće će biti opis radnji koje su započete na njemu popraćene sa slikama.






« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2011, 21:25:23 stari tovar »
ko je lud.....ne budi mu drug

Offline penac

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 5.818
  • Spol: Muški
  • Gura: Tomos atx 50c
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #1 : Srpanj 23, 2010, 14:42:47 »
  • 0
imaš posla al bude dobar..
malo imaš sjebaih djelova, al valjda budeš nabavio sve :palacgore: :palacgore:

Offline stari tovar

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (3)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 2.445
  • Spol: Muški
  • Tomos 90E , APN 46
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #2 : Srpanj 23, 2010, 21:46:24 »
  • 0
Evo kako piše ova 15naestica morat će izgledat ko sprint i kad sam se upustio u to mislio sam da je rezervar isti ko i u elektrona 90.Rezervar nabavljen i prvo sam njega napasovao,čitao sam da rezervar leži samo na gumenim amortizerima i zavario sam prednje rupe.Taman da ću zadnje i ostao tad bez kisika.Sic tražim već 4 miseca ,našao dosta loš ali i to je najbolje što se dalo nać.Pobrušen je od ruzine(rđe)i ispiljeno je sve trulo na njemu.Ploča di su vide je zavarena od lima 2mm.A najvažnije što mi se činilo nekako estetski,odrezao sam spužvu oko 2 cm.Tako sam stanji sic i čini mi se da će bolje bit usklađen u liniju rezervara kad bude presvučen presvlakom.. Eto prvi veći problem ,naručio odličnu presvlaku za sic e90 a tamo taj sic je kraći oko 5 cm,mjereno sa zadnje strane.Sad imam presvlaku viška a sic ide na novo šivanje i tapeciranje.




Tomice svjestan sam da motor neće bit ko i njihovi ali ću nastojat maksimalno se približit njihovim radovima.Ima tu na forumu još dobrih motora nemojmo to zaboravit  :palacgore:
ko je lud.....ne budi mu drug

Offline Tomica

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (9)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
  • Imam za prodati svakakvih djelova za tomose...
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #3 : Srpanj 23, 2010, 21:49:55 »
  • 0
Da znam rekao sam ali se nemogu sjetit imena,pogotovo motori ćlana JUNIOR...
Al se nadam da češ i ti ili vi biti jedan od njih..
nema tice do prasice..haha

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.168
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #4 : Srpanj 23, 2010, 21:53:38 »
  • 0
Decki ja se divim kad neko uopce ide slagat ovakve motore!
Ne kazem da je motor sad zadnje groblje,nego na temelju iskustva sa motorima koje sam do sad vozio i koji su bili u x na n-tu puta boljem stanju pa sam opet imao posla i cackanja oko njih!
Ja iskreno ne bi imao zivaca za takve pizdarije,ali vama pojedincima koji se odlucujete na takve pothvate mogu rec samo naprijed! :palacgore:
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline Fico101

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.114
  • Spol: Muški
  • Sprint Electronic 1978
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #5 : Srpanj 23, 2010, 21:55:56 »
  • 0
Ja vjerujem da će to bit pravi motor.

Mada bi radije htio da to prodate u dijelove ali ajde..  :lol:

Offline stari tovar

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (3)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 2.445
  • Spol: Muški
  • Tomos 90E , APN 46
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #6 : Srpanj 23, 2010, 22:13:39 »
  • 0
Pošteno govoreći,sakupljanje djelova za ove tomose sa kromiranim djelovima je za poludit.Kad malo posložim neke slike vidit ćemo nešto djelova što će bit ugrađeno na njega.Naj važnije je da mi se ne žuri nikamo,plan je da motor bude registriran do maja sljedeće godine.Do tad trebat će mi pomoć Vas iskusnijih.Kako budem dolazio do određenog problema tako ću naglasit od koga sam koristio već gotova rješenja.
Od kolege Sotartsa sam već iskopira pojačanje ispod sica,koje povezuje ona dva nosača sica i drže zadnji blatobran.

I one krive uši što se sic zavida u njih su dobro dobro pojačane
ko je lud.....ne budi mu drug

Offline Marin TOMOS

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • Tomos 14 tls,E90,
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #7 : Srpanj 23, 2010, 23:11:13 »
  • 0
Vec vidim po naslovu da ce ova tema bit pre interesantna.... :palacgore: :palacgore:
Pozdrav forumašima....

Offline IvanE90

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (18)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 870
  • Spol: Muški
  • Tomos E90
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #8 : Srpanj 23, 2010, 23:21:27 »
  • 0
Odlično, to se čekalo  :palacgore:
Malo si se zajebao s ovim skraćivanjem sica, kad se stapecira kvalitetno to ti nestane , tako je meni na devi, poslije je sic nešto niži i tvrđi. S tim da deva ima u originalu dvije vrste spužve, gornju mekaniju i donju nešto tvrđu.
Ostavi taj višak što si izrezao i daj tapetaru nek ti to ostavi kad će tapecirat - samo prepiručam, Naravno ako želiš još niži i tvrđi sic napravi bez tog gornjeg dijela   :wink:





Offline zvone-ri

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (5)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 4.610
  • Spol: Muški
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #9 : Srpanj 23, 2010, 23:37:20 »
  • 0
nadam se samo da te viša sila ne spriječi u tvojoj nakani, imaš moju podršku, samo piči polako, al po gasu. :palacgore:
rompa mi škarik....
citat yatasaki ;- niki se nisu htili rodit pa sad živimo za dišpet...

Offline stari tovar

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (3)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 2.445
  • Spol: Muški
  • Tomos 90E , APN 46
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #10 : Srpanj 24, 2010, 06:39:30 »
  • 0
Odlično, to se čekalo  :palacgore:
Malo si se zajebao s ovim skraćivanjem sica, kad se stapecira kvalitetno to ti nestane , tako je meni na devi, poslije je sic nešto niži i tvrđi. S tim da deva ima u originalu dvije vrste spužve, gornju mekaniju i donju nešto tvrđu.
Ostavi taj višak što si izrezao i daj tapetaru nek ti to ostavi kad će tapecirat - samo prepiručam, Naravno ako želiš još niži i tvrđi sic napravi bez tog gornjeg dijela   :wink:

Eto drago mi da si se javio,male stvari isto su mi od pomoći.Hvala još jednom ovako javno što sam ti dao posla skicirati nosač bobine i po tvojoj skici sam ga i napravio.  :palacgore:



Ovo su slika i skica što mi je posla Ivan E90.



Ovo sam napravio nosač po njegovim skicama.
Kako stvari stoje slike neće bit kronološki objavljane ,jer ima neke stvari koje sam radio i prije par miseci.A što se tiče loše kvalitete slika to je s mobitela čini mi se da kvaliteta nije presudna već da se vidi što je urađeno i na koji način
ko je lud.....ne budi mu drug

Offline pongrac_no2

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.461
  • Spol: Muški
  • APN 4
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #11 : Srpanj 24, 2010, 06:46:48 »
  • 0
super projekat,ali neznam dali imas nosace masine spojene,ako ne bolje i to treba napravit,jer ovak se pigaju i veca je mogucnost da puknu a i blokovi mogu puci,samo izmedju nosaca navaris plocicu  tako da su fixni  :palacgore:

Offline stari tovar

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (3)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 2.445
  • Spol: Muški
  • Tomos 90E , APN 46
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #12 : Srpanj 24, 2010, 06:59:47 »
  • 0
super projekat,ali neznam dali imas nosace masine spojene,ako ne bolje i to treba napravit,jer ovak se pigaju i veca je mogucnost da puknu a i blokovi mogu puci,samo izmedju nosaca navaris plocicu  tako da su fixni  :palacgore:

Pošto još nisam napravio ni ojačanja centralnih nogara motora a vidio sam negdje da piše o tome ali ne mogu nać,pa ako može i koja skica di bi trebalo pojačat nosače motora ,jer mislim nakon registriranja ugradit motor CTX-a.Što se ima zavarit i pojačat to će se uradit prije pituranja.
Baš me zanima di dođe ta pločica,jer nosači su spojeni tvornički??  :misli:
ko je lud.....ne budi mu drug

Offline Luger

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.294
  • Spol: Muški
  • apn sl racing..
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #13 : Srpanj 24, 2010, 13:49:48 »
  • 0
ovo ce bit stroj koja boja ide metalik plava? sprint 50 je jako lijep motoric..

Offline stari tovar

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (3)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 2.445
  • Spol: Muški
  • Tomos 90E , APN 46
Odg: TOMOS 15 SLC (želi biti SPRINT elektronic 50)
« Odgovori #14 : Srpanj 24, 2010, 14:53:49 »
  • 0
ovo ce bit stroj koja boja ide metalik plava? sprint 50 je jako lijep motoric..

Sam konačni izgled zamišljam kao sprint elektronic.Boja???  Malo bi se poigra bojama,jednobojan mi ne izgleda bogato.U svojoj viziji vidim ga u nekim kombinacijama boja 70tih godina prošlog stoljeća.
ko je lud.....ne budi mu drug