Autor Tema: Kekec-nabrijanec  (Posjeta: 150506 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline PODRAVEC

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (14)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.947
  • Spol: Muški
  • Kajgod
Kekec-nabrijanec
« : Svibanj 28, 2011, 22:45:01 »
  • +2
Štovane kolege,nakon nekoliko mjeseci bezočnog spamanja(dodijelil sam si samoincijativno i titulu u potpisu) došlo je vreme da se i ja primim posla prije nego kaj me se izbaci sa foruma zbog lažnog predstavaljanja kao Tomos rider.Več sam u predstavljanju napisal da sam iako u za ovaj forum poodmakloj dobi, zapravo potpuni početnik po pitanju Tomosa a i motorkotača opčenito.Jednostavno me do sada to u životu nije zanimalo.Sa 18 sam sel u auto i celu tu fazu mopeda i co. sam jednostavno propustil.
I onda sam nedavno osetil da mi nekaj fali v životu i da to nije to i onda sam jednostavno svatil
"pa da,moram si nabaviti nekakvu ljetnu prdekalicu " i Tomos mi se je činil kao logičan izbor(zakaj :dontknow: )
I tako je sve počelo,jedna runda googl-a i op,nekakav forum,ovo-ono i eto mene tu.
Prvo je započela "hrčak faza".Najprije je pribavljeno ovo:


Ovo mu je rodni list;



Ima papire,kaj je bil i razlog da ga uzmem napravil sam i ugovor tak da je s te strane sve rešeno.Onda mu je za ispomoč kao donator nekih djelova stigel i on(bez papira)



Zatim je pribavljena i mašina A 35.Iako je ta mašina po svemu kaj sam na forumu pročital več po defolt-u zahvalnija za vožnju od A 3 znal sam da ju bude trebalo malo našarafiti jer me muči isti problem koji je u svojoj temi opisal i Mario ZG a to je da je sila s kojom pritiščem zamljinu površinu prevelika  :mrgreen:
Tad su počela razmišljanja o specijalama, l- karikama i kvalitetnijim klipovima  dok nisam skužil da ako na taj iznos dodam još 200-tinjak kn dobijem Airsal pa sam tako i napravio.Pribavljena je i glava od novih A 5,Lipnik(za prvu ruku),još mi je preostalo da pribavim i veči karb i tu su prvi kontakti napravljeni tak da je i to u planu.Samo još neznam dali 15/15 ili16/16 pa se tu pouzdam u Vaš savjet :palacgore:
Naravno radilica ide kod onog"dečka" u Kastav da ga ne reklamiram previše.
Sve u svemu kao što morete vidjet nikaj posebno novog moja pila ne bude donesla,sve su to isprobane i na ovom forumu več mnogo puta predstavljene recepture tak da nebudem toplu vodu zmišljal.Želim naglasiti da se niti ne smatram niti predstavljam za nekog tunera več samo koristim spoznaje uglednih članova ovog foruma koji su svoja saznanja do kojih su došli mukotrpnim radom i brojnim pipanjima nesebično ponudili svima nama i zbog tog za sve njih da ih posebno ne imenujem

7mladih - Za svaku tvoju reč

Zbog več spomenute moje težine i postoječe skepse prema std. matik kočnicama prednje vile dolaze od BT-a ,s time da ču disk montirat na matikove felge(sotarts  :palacgore: )Več je to malo isprobavano i morat ču štapove skratit s gornje strane za nekih cca 40-ak mm.



Uglavnom ovaj vikend se je počelo polako nekaj delat.Naravno najlakše je nekaj rastepsti



E sad s obzirom da se radi o starom tipu matika a onaj "deda sic" mi se nikako ne uklapa sa mojom vizijom kako bi to trebalo na kraju izgledati krenulo se je sa bravarskim radovima
PRIJE:

POSLE:

Kad sam to rešil trebalo je zavariti nosače bočnih poklopaca koji su se negdi zgubili u ovih 29 god. od gda je Kekec zišel s Kopra




Kad je i to bilo gotovo trebalo je još i rešit graničnike vilice jer oni za matikovu vilicu ne pašu na trokut od BT-a.



Kad je i to bilo gotovo skužil sam da od onog plana da ne skidam tvorničku boju nebu ništ jer je sad bila sprepaljena sa svih strana.Negdi sam doma našel ovo i namazal ga

I evo dok ja pišem ovaj mamutski post to se sad lepo safta u garaži pa bumo sutra ujutro vidli jel to "igra"
.
ZA PRVI POST U TEMI I PREVIŠE :043: :bonk: :bonk:

« Zadnja izmjena: Kolovoz 16, 2012, 11:15:14 anri »
Je ulove zeca ali ne one velike, a opremi se tako da im daš sliku zeca kad mačka vidi ogladni i ide u šumu po zeca.

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #1 : Svibanj 28, 2011, 22:47:04 »
  • 0
Dobra baza za ostalo!  :mrgreen: :palacgore:
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline penac

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 5.818
  • Spol: Muški
  • Gura: Tomos atx 50c
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #2 : Svibanj 28, 2011, 22:50:10 »
  • 0
znači sad moraš montirat apn mašinu sa sl cilindrom, stavit bt vilice felge alu sa diskom, otpilit zadnji rep, i bude odlično :mrgreen:

Offline matekk

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (8)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 5.144
  • Spol: Muški
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #3 : Svibanj 28, 2011, 22:54:41 »
  • 0
neki dan si bil kod bojana i nisi došel do mene na žuju? ccc :cool:,automatik je dobra baza za nastavak radova,želim da ti uspije kako zamisliš.
NEVER TOUCH A RUNNING TOMOS!    
http://www.itsbetterinthewind.com/

Offline PODRAVEC

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (14)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.947
  • Spol: Muški
  • Kajgod
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #4 : Svibanj 28, 2011, 23:28:13 »
  • 0
U MEĐUVREMENU SAM MALO DODELAL PRVI POST PA SE VRNITE NA VRH STRANICE(HEBIGA STISNUL SAM KRIVOGA GUMBA) :gy: :gy:
Je ulove zeca ali ne one velike, a opremi se tako da im daš sliku zeca kad mačka vidi ogladni i ide u šumu po zeca.

Offline Fico101

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.114
  • Spol: Muški
  • Sprint Electronic 1978
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #5 : Svibanj 28, 2011, 23:47:32 »
  • 0
Bude ovo prava pila ako se ne bude jako žurilo. Žurbom se ništa ne postiže.  :palacgore:

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #6 : Svibanj 28, 2011, 23:52:13 »
  • 0
Dellorto 16 stavi  :palacgore:,je da je 15 plug and play i 16 je isto to sam kaj treba platsicnu piksu dat tokaru napravit po mjeri  :palacgore:

Auspuh s obzirom da te ima ak uleti kakva MF Cobra,a ak ne onda tecno krul ili tecnigas!

Tek tad je taj moment kak spada izrazen,sve ostalo laser,master lipnik itd ide kad se zavrti motor(tocnije iza 45km/h),al to ni to provjereno  :wink:
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline PODRAVEC

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (14)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.947
  • Spol: Muški
  • Kajgod
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #7 : Svibanj 28, 2011, 23:57:46 »
  • 0
Bude ovo prava pila ako se ne bude jako žurilo. Žurbom se ništa ne postiže.  :palacgore:

Žurilo se sigurno ne bude,treba prvo rešiti neke egzistencijalne stvari a onda hobiji.Valjda bude gotov prije nego kaj uđemo u E.U.  :mrgreen: :mrgreen:
Anri ,nisam ni sumnjal da se buš javil.Ona sedmorica dečkov i tebi popevaju izmeđuostalog  :palacgore:
Je ulove zeca ali ne one velike, a opremi se tako da im daš sliku zeca kad mačka vidi ogladni i ide u šumu po zeca.

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #8 : Svibanj 29, 2011, 00:03:47 »
  • 0
Mislim da bus ti jako brzo letel sa tim,nisi ko neki kaj pocnu mrlit pa odustanu :lol:
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline PODRAVEC

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (14)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.947
  • Spol: Muški
  • Kajgod
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #9 : Svibanj 29, 2011, 00:09:25 »
  • 0
Jebate sad gledim post i skužim da sam zaboravil zavarit onaj limIć sa rupom u koji se šarafi korito od sica :bonk: :bonk: :bonk:To moram sutra prije nego kaj krenem s temeljnom.
A u 3 P.M.
Je ulove zeca ali ne one velike, a opremi se tako da im daš sliku zeca kad mačka vidi ogladni i ide u šumu po zeca.

Offline PODRAVEC

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (14)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.947
  • Spol: Muški
  • Kajgod
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #10 : Svibanj 29, 2011, 11:49:33 »
  • 0
Kako ugodno provest nedjeljno prijepodne?















OVAK SIGURNO NE !!



I nakon dve vure i zguljenih prstov



Inače ona Absenta se i nije pokazala bogzna-kaj(možda je i prestarala,na njoj piše made in yu).Skinula je malo površinski sloj,ali ostalo je jako dobro išlo sa nitrom i drot kefom.Ono kaj je ostalo je još skinuto sa vodobrusnim i evo sad se cedi i čeka temeljnu.
Inače do sad još nisam nikad ništ farbal s kompresorom i ovom mojem bum danas skinul junf :mrgreen:

Imam i dva pištola.Ovaj levi bu za špric kit jer za drugo i nije,a ovaj desni sam našel kod mog pokojnog starog kad sam čistil radionu par godin posle njegove smrti.Taj je pištolj stariji od 90 % članova na ovom forumu(86. god.) i piše na njemu GDR.Jedan majstor mi je rekel da su to bili nekad pristojni pištoli(Sprio)



Javim vam popodne kak je prešlo :palacgore:
Je ulove zeca ali ne one velike, a opremi se tako da im daš sliku zeca kad mačka vidi ogladni i ide u šumu po zeca.

Offline PODRAVEC

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (14)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.947
  • Spol: Muški
  • Kajgod
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #11 : Svibanj 29, 2011, 15:26:31 »
  • 0
Za danas dosta,hitil sam nitro temeljnu i sad jedno vreme mir



Misli sam da bum danas stigel i špric-kit al jednostavno nije išlo.

Pitanje za znalce s kojim šmirglom se ova temeljna treba preti prije špric kita i kolko to jako mora bit zaglađeno jer mi se neda sad doč opet do golog željeza?
I drugo,dali smijem sad preko temeljne sa kitom malo poravnat ima na rezervaru malo lupnuto?
« Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2011, 15:30:28 PODRAVEC »
Je ulove zeca ali ne one velike, a opremi se tako da im daš sliku zeca kad mačka vidi ogladni i ide u šumu po zeca.

Offline geco

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 4.540
  • Spol: Muški
  • Vozi: 15 SLC
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #12 : Svibanj 29, 2011, 15:27:45 »
  • 0
ti si stvarno brz  :palacgore:
ljepo bu zgledal,pogotovo z BT vilicama  :wink:

Offline FrankoApn

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (10)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 2.280
  • Spol: Muški
  • Tomos El.Sprint 50ccm
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #13 : Svibanj 29, 2011, 15:35:42 »
  • 0
odlican ce bit jos kad se do kraja spoji
Odgovori #15 : Rujan 21, 2015, 21:49:10 »
OdgovorCitat:ivan
''motor je išel,al ne tak,kad mu je došlo išel je,kad mu se nije dalo nije iše''

Offline Puch rulz

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.444
  • Spol: Muški
  • Tomos 14M 80 ccm "paklena naranča"
Odg: Kekec-nabrijanec !
« Odgovori #14 : Svibanj 30, 2011, 09:19:17 »
  • 0
Lijepo lijepo,nego,zanima me dal mi je promaklo il ne piše u koju boju ide?  :misli:
najbolji sam ja, to se zna,
zna se zna se da najbolji sam ja,
ti nisi najbolji, to moraš znat,
zato nemoj zajebavat i nemoj srat :D