Autor Tema: Razlika ispušnih sistema (auspuha)  (Posjeta: 65666 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 38.5l

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 610
  • Spol: Muški
  • A5 automatik
Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« : Prosinac 25, 2008, 17:25:54 »
  • 0
Eto želim samo reći da sam kopao po netu da nađem razlike između različitih auspuha naravno na istom motoru...

pokrećem ovu temu tako da oni koji mogu kemijati različite auspuhe na svoje motore (naravno i radi sebe) a i da se vidi koja je razlika tako da se ne pojavljuju pitanja tima: koji je bolji i tako...

svejedno je koji je motor, bitno je da se pokaže razlika nekim grafom mjerenja snage ili čega god...

pa eto stavljam jednu sliku di se jasno vidi razlika između LaserX auspuha u usporedbi sa Leo Vinci-jevim ZX-om...




ako se admin-u, ili moderatoru tema svidi slobodno nek je stave pod sticky!!!
brdo dijelova na prodaju 1xSL39mm,1xBT40mm, 1xA5stock, 1xA5(custom), 1x 45mm kit, big 19mm intake, 19mm DellOrto, 18mm Bing SLH, Leo Vince ZX.. itd itd... valjda bude jednom od svega toga nesto NAT!

KUPUJEM A55 BLOKOVE!!!

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #1 : Prosinac 25, 2008, 18:55:55 »
  • 0
Hm, zanimljiv komad sofweare-a.  :cool:
Jel to imaš (i kako se zove) ili si samo sliku našao na netu?
Tražio sam dosta po netu programe za simulaciju dvotaktnih motora, ali nisam našao ništa pametno a da je besplatno, a oni "pravi" (MOTA, Engmod2t, Virtual 2-Stroke...) i dođu "pravo" novaca (od 200 $ pa na više).
Iman neki stari Bimotion, ali on radi pod DOS-om i dosta je naporan i nepregledan...
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline 38.5l

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 610
  • Spol: Muški
  • A5 automatik
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #2 : Prosinac 25, 2008, 21:19:57 »
  • 0
ne, nažalost nemam program, ali bi volio tako nešto nabaviti i ''prostudirati'' uglavnom, ovo je mjerenje snage različitih auspuha na istom motoru...

svakakvi se programi daju skinuti sa utorrentom, samo ako ima... treba probati...


*u ovu temu slobodno stavljajte mjere nekakvih auspuha koje imate...
tako da bi se mogli izračunati na koliko koji auspuh radi, da netko tko traži rezonanciju na određenom broju okretaja može znat kakav mu auspuh treba...
« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2008, 19:05:57 anri »
brdo dijelova na prodaju 1xSL39mm,1xBT40mm, 1xA5stock, 1xA5(custom), 1x 45mm kit, big 19mm intake, 19mm DellOrto, 18mm Bing SLH, Leo Vince ZX.. itd itd... valjda bude jednom od svega toga nesto NAT!

KUPUJEM A55 BLOKOVE!!!

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.177
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #3 : Prosinac 27, 2008, 15:13:40 »
  • 0
Evo vam moj spuh...



MF3



Igrajte se sa ovim jako je zanimljivo  :palacgore:(morate imat instaliranu javu na kompu)

http://www.mh-aerotools.de/airfoils/javapipe_en.htm

probajte ovdje skinut exhaust calculator

http://fpp.hamradio.si/roost/software/index.html
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline Edo

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #4 : Prosinac 27, 2008, 16:06:36 »
  • 0
ne, nažalost nemam program, ali bi volio tako nešto nabaviti i ''prostudirati'' uglavnom, ovo je mjerenje snage različitih auspuha na istom motoru...

svakakvi se programi daju skinuti sa utorrentom, samo ako ima... treba probati...

Kako da nema programa, ima ih samo ih treba podijeliti sa ljudima.
Kojim programima treba vjerovati "koliko su tacni +/-" to ostaje do nas da ispitamo.
Podijelicu sa vama jedan program, stvarno nije los sto se tice opcija i detalja. Freeware je ogranicen na simulaciju sa jednim klipom i sa par nekih senzora itd. uglavnom se moze koristiti za simuliranje rada 2T i 4T motora.
Software je napravljen u saradnji sa inzinjerima i raznim proizvodjacima auta, barem tako pise?  :misli:
Ja trenutno koristim Freeware verziju, neznam da li je dozvoljen warez na forumu posto ima i crack za skinuti, obavezno skinite i upustvo sa njim (trebace vam barem za pocetak, procitati Tutorial 12, ‘Two-stroke Engine Model’) i pocnite experimentisati.  :palacgore:

Opis programa:
http://www.softscout.com/software/Automotive/Automotive-Design/Lotus-Engine-Simulation.html

Download Freeware:
http://lesoft.co.uk/

Da dodam slicicu:


« Zadnja izmjena: Prosinac 27, 2008, 16:09:30 Edo »
Bolje ispasti budala nego iz aviona!

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #5 : Prosinac 27, 2008, 17:08:19 »
  • 0
Kako da nema programa, ima ih samo ih treba podijeliti sa ljudima.
Kojim programima treba vjerovati "koliko su tacni +/-" to ostaje do nas da ispitamo.
Podijelicu sa vama jedan program, stvarno nije los sto se tice opcija i detalja. Freeware je ogranicen na simulaciju sa jednim klipom i sa par nekih senzora itd. uglavnom se moze koristiti za simuliranje rada 2T i 4T motora.
Software je napravljen u saradnji sa inzinjerima i raznim proizvodjacima auta, barem tako pise?  :misli:
Ja trenutno koristim Freeware verziju, neznam da li je dozvoljen warez na forumu posto ima i crack za skinuti, obavezno skinite i upustvo sa njim (trebace vam barem za pocetak, procitati Tutorial 12, ‘Two-stroke Engine Model’) i pocnite experimentisati.  :palacgore:

Čini se zanimljivo, već sam negdje bio naletio na njega, ali nisam probao jer nisam znao da ima opciju simulacije 2T motora...

Budem isprobao pa javim dojmove  :palacgore:

ne, nažalost nemam program, ali bi volio tako nešto nabaviti i ''prostudirati'' uglavnom, ovo je mjerenje snage različitih auspuha na istom motoru...

svakakvi se programi daju skinuti sa utorrentom, samo ako ima... treba probati...

Nisam ni jedan od ovih našao ni na torrentima, ni na rapidu i drugim p2p mijestima, a koliko vidim svi imaju dosta jak sustav "zaštite", npr MOTA radi samo s priloženim USB "ključem" (tzv Dongle), a to je još najjeftiniji program od gore navedenih...
Ako slučajno naletiš na nekog samo skidaj i podjeli info  :wink:


S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline 38.5l

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 610
  • Spol: Muški
  • A5 automatik
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #6 : Prosinac 27, 2008, 20:11:18 »
  • 0
Ako slučajno naletiš na nekog samo skidaj i podjeli info  :wink:



znaš da budem .. naravno ako nađem šta... od 1.1.09' imam flatrate.. bit će svega...
« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2008, 18:52:35 anri »
brdo dijelova na prodaju 1xSL39mm,1xBT40mm, 1xA5stock, 1xA5(custom), 1x 45mm kit, big 19mm intake, 19mm DellOrto, 18mm Bing SLH, Leo Vince ZX.. itd itd... valjda bude jednom od svega toga nesto NAT!

KUPUJEM A55 BLOKOVE!!!

Offline Edo

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #7 : Prosinac 27, 2008, 21:47:36 »
  • 0
Čini se zanimljivo, već sam negdje bio naletio na njega, ali nisam probao jer nisam znao da ima opciju simulacije 2T motora...
Budem isprobao pa javim dojmove  :palacgore:
Nisam ni jedan od ovih našao ni na torrentima, ni na rapidu i drugim p2p mijestima, a koliko vidim svi imaju dosta jak sustav "zaštite", npr MOTA radi samo s priloženim USB "ključem" (tzv Dongle), a to je još najjeftiniji program od gore navedenih...
Ako slučajno naletiš na nekog samo skidaj i podjeli info  :wink:


Ma moze, dijelice se sta se bude naslo, kako informacije tako i programi.
Da odma kazem najbolji program za simulaciju 2T motora je Virtual 2 Stroke pa Engmod2t, MOTA, Lotus itd. To su napisali ljudi koji ih koriste 5 ili vise godina, tako da se moze vjerovati njihovom iskustvu. Takodje kazu da ovi navedeni programi mogu da pogrijese max. +/- 2%.
38.5l koju si verziju skinuo, ova kod mene je 5.06f. Poslacu ti na PM link :mrgreen:
I jeste li probali nesto napraviti?
Bolje ispasti budala nego iz aviona!

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #8 : Siječanj 13, 2009, 07:29:08 »
  • 0
"Igrao" sam se ovih dana malo sa ovim Lotusovi programom za simulaciju...
Program nije loš, ali ima i nekih nedostataka, ponajviše mi se ne sviđa preveliko "idealiziranje" konstrukcije motora, tako da bi tu moglo biti neslaganja s realnim svijetom...
Inače radio sam par simulacija e90 i bt mašine s par različitih auspuha (prvenstveno mf3 i laser), i mogu reći da sam došao do nekih iznenađujućih podataka. Budem stavio par grfova snaga/okretaji ovih dana kad to malo posložim

Zamolio bih još ako netko ima mjere original BT auspuha da ih stavi na forum pa da probam što program kaže kako se on ponaša.
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline 38.5l

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 610
  • Spol: Muški
  • A5 automatik
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #9 : Siječanj 13, 2009, 15:52:16 »
  • 0
"Igrao" sam se ovih dana malo sa ovim Lotusovi programom za simulaciju...
Program nije loš, ali ima i nekih nedostataka, ponajviše mi se ne sviđa preveliko "idealiziranje" konstrukcije motora, tako da bi tu moglo biti neslaganja s realnim svijetom...
Inače radio sam par simulacija e90 i bt mašine s par različitih auspuha (prvenstveno mf3 i laser), i mogu reći da sam došao do nekih iznenađujućih podataka. Budem stavio par grfova snaga/okretaji ovih dana kad to malo posložim

Zamolio bih još ako netko ima mjere original BT auspuha da ih stavi na forum pa da probam što program kaže kako se on ponaša.

ima JA MOREN origigi auspuh od bt-a... sad ga idem žicat mjere...


i btw, laser za ausomatika i za apn-a ima iste mjere... pa daj mi dado molim te reci jel bi se dalo izračunat koliko bi dobio okretaja više sa kraćom granom od 3-5 cm... naspram standardne...


*isto tako ako možeš da napraviš i za bt-ov auspuh... baš me interesira...
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2009, 16:08:21 anri »
brdo dijelova na prodaju 1xSL39mm,1xBT40mm, 1xA5stock, 1xA5(custom), 1x 45mm kit, big 19mm intake, 19mm DellOrto, 18mm Bing SLH, Leo Vince ZX.. itd itd... valjda bude jednom od svega toga nesto NAT!

KUPUJEM A55 BLOKOVE!!!

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #10 : Siječanj 13, 2009, 19:16:00 »
  • 0
Evo, simulacija snage i momenta BT motora s Laser i MF3 auspuhom. Treba naglasiti da su dobiveni rezultati teoretski, odnosno sam motor je vrlo pojednostavljen i prestavljen osnovnim mehaničkim elementima, i ne mora imati uporište u realnom svijetu ...

Znači BT s Laser auspuhom:


Nakon toga BT s MF3:


I onda oba skupa (malo izgleda glupo u istoj boji ali program nema opciju promjenu boje za dva različita grafa :misli:)


Za područje simulacije uzeo sam područje od 5.000-10.000 okretaja.

Eto, budem jednom napravio još nekoliko za druge motore kad uhvatim malo više vremena...

I još bih zamolio što preciznije mijere original BT auspuha pa da i njega dodam :palacgore:

@ 38.5L: budem probao večeras i za tvoj cilindar ako stignem
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline Puch rulz

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.444
  • Spol: Muški
  • Tomos 14M 80 ccm "paklena naranča"
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #11 : Siječanj 13, 2009, 19:20:15 »
  • 0
@ dadovtc......Možeš napravit export glavne datoteke gdje je cilindar,usis,ispuh......sa svim potrebnim podacima ? I ja bih htio nešto pokušati,ali negdje neznam nešto napisati,pa mi krivo ispadne....  :tuzan: :tuzan:
najbolji sam ja, to se zna,
zna se zna se da najbolji sam ja,
ti nisi najbolji, to moraš znat,
zato nemoj zajebavat i nemoj srat :D

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #12 : Siječanj 13, 2009, 20:10:23 »
  • 0
Pogledaj na PM  :wink:
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2009, 20:57:52 anri »
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #13 : Siječanj 13, 2009, 22:38:33 »
  • 0
Evo, po želji cijenjenog člana 38,5L simulacija njegove ljute mašine, prema dostupnim podacima:

S auspuhom Laser za automatica:



Laser sa skraćenom granom za 5 cm:



Sad stvarno nemam vremena, budem sutra nabacio malo komentara rezultata, i nekih zapažanja koja sam uvidio o ovome programu
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline 38.5l

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 610
  • Spol: Muški
  • A5 automatik
Odg: Razlika ispušnih sistema (auspuha)
« Odgovori #14 : Siječanj 13, 2009, 23:08:35 »
  • 0
care stvarno velika hvala, sutra kratim taj auspuh.. 100% i odmah nosim na varenje da vidim razliku.... još kolegi ja moren-u ću sutra objasnit kako dat dobre mjere bt-ovog ispuha i onda da vidim razliku...
brdo dijelova na prodaju 1xSL39mm,1xBT40mm, 1xA5stock, 1xA5(custom), 1x 45mm kit, big 19mm intake, 19mm DellOrto, 18mm Bing SLH, Leo Vince ZX.. itd itd... valjda bude jednom od svega toga nesto NAT!

KUPUJEM A55 BLOKOVE!!!