Autor Tema: Moj "Radni stroj"  (Posjeta: 63782 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BAD BOY

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 2.506
  • Spol: Muški
  • APN 6srr
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #75 : Ožujak 07, 2010, 12:32:05 »
  • 0
koji je fi bakrenog koljena i daj mi reci jel bi ti htio recimo radit i drugima takve cilindre recimo ja da ti donesem cilindar na obradu pošto si mi blizo i kolko bi to koštalo
Nemoj mi se derat.....drž se kurca i kuhače.  :wink:

Na tomosu se uči, ali i na tomosu se ostaje zauvijek.Stakloplastika MAJKA :D
http://www.tomos-riders.com/index.php/topic,17756.0.html
             Matej

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #76 : Ožujak 08, 2010, 08:51:38 »
  • 0
Vidim da je dell-sjeo u šasiju..jel šasija stari tip za binga ili nova?

ako je stari tip- jel bilo potrebno šta odrezati ili je dovoljno to šta si napravio kratku lulicu i ukosio ju prema naprijed?

Ispuh mi bar prema fotografiji izgleda malčice prevelik.. :misli: :misli: :misli:

Stari je tip, ali je rama već odavno raskopana (bila je prvo prije ohoho godina kombinacija sa cilindrom od kosilice i bing 18 u rami :mrgreen:, onda prije nekoliko godina kombinacija sa devom i bingom 20 u rami (kao što je orec primjetio), tako da je tu u rami već bio "propuh" :wink:
Ali na original staroj rami bi trebalo izvršiti male intervencije, eventualno je još moguće napraviti cca  5-7 mm kraću prirubnicu, u tom slučaju bi trebalo samo na par mijesta malo "taknuti" ramu

Gornji rub ispuha je niži od BT/t15 , ali je širi i nešto još spušten pa se možda čini malo prevelik.
Evo nadam se danas poslijepodne/navečer da ću uhvatiti vremena da postavim portmap pa će sve biti jasnije

koji je fi bakrenog koljena i daj mi reci jel bi ti htio recimo radit i drugima takve cilindre recimo ja da ti donesem cilindar na obradu pošto si mi blizo i kolko bi to koštalo

Koljeno je unutarnjeg promjera 16 mm, služi za spajanje cijevi centralnog grijanja vanjskog promjera 18.
Gdje da još i nekom drugom radim cilindre, i ovaj svoj sam jedva završio nakon toliko vremena :lol:
Sve radove imaš u temi, pa ako hoćeš takav cilindar primi se posla :mrgreen:
Moram još isprobati kad zatopli, da vidim jel se ovaj dodatni trud uopće isplatio, možda ide isto ili čak slabije nego što je išao prije :mrgreen:
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline ja moren

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 6.625
  • Spol: Muški
  • t 90 e original,ATX 90 tuned, A 35 tuned,BT u obno
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #77 : Ožujak 08, 2010, 13:14:06 »
  • 0
Toga se i bojim jer imam ne baš najbolja iskustva sa velikim ispusima-naročito ako je to motor za svaki dan i to još pod kapom...pita vrtnju..a na višim okretajima ventilator već malo odmaže onome šta si htio dobiti-a da ne pominjem razletavanje ventilatora...

Šta se tičine vrha ispuha -manje bitno-ukupba površina je velika i bit će dosta mlitav na nižim okretajima -koji dobro dođu u gradskoj vožnji..

uputstvo o prav(N)om lijeku...puknut klip -bar 45mm unutra... :mrgreen: :mrgreen:
Ki more -more a ki ne more neka se hiti va more

citat djordje-
ovdje u mom kraju e90 ili ctx masina se moze vidjeti nesto malo teze nego leteci tanjir pun vanzamaljaca.ž

Bolje milf u ruci nego komad na grani...

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #78 : Ožujak 08, 2010, 13:48:28 »
  • 0
Ma ispuh je još najmanje dorađivan u odnosu na ostale dijelove cilindra u odnosu na prošli setup, samo je malo proširen u gornjem dijelu i podignut za 0,6 - 0,7 mm od prošli put
Preljevni su doživjeli najveću modifikaciju, malo sam i usis raskopao (možda malo i previše :misli: :mrgreen: )

Nije problem razbušiti i stavit veći klip :wink: ionako je ovo samo jedan veliki eksperiment, hoću baš vidjeti koliko se da izvući iz apn cilindra s malim klipom i ne prevelikim karbom, ionako mi je stari setup bio i više nego dovoljno za ono za što se koristio :mrgreen:
Ciljani okretaji su max na 7500-8000 tako da mislim da se neće valjda ništa razletiti. Samo da ovih dana "upašem" auspuh :wink:

Ako mi se ne svidi, lako gore namontiram jednu drugu mašunicu :wink: :mrgreen: a i napravim jedan cilindar po staroj recepturi
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #79 : Ožujak 08, 2010, 18:52:39 »
  • 0
Evo portmap-a trenutnih kanala (nije baš umjetničko djelo ali pokazuje prave mjere, koja deseta gore-dolje  :mrgreen: )





Sa podlaganjem je postignuto da klip (L karika) kada je u GMT dolazi do 1,7 mm od vrha cilindra što je za oko 1,3 mm razlika od kad je samo obična brtva dolje (tad je 0,4 mm do gornjeg ruba)
Brtve na glavi nema, glava je skinuta da do početka squisha ima niti 0,1 mm. Volumen glave je okruglo 5 cm3
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline frula01

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #80 : Ožujak 08, 2010, 20:04:14 »
  • 0
dobar je setup.naročito mi se sviđa omjer ispuh preliv.ispuh je proširen idealno,na gronjoj polovici visine je najširi.sa malo duljim i širim auspuhom može se pokupiti momenta u nižim okretajima.nema se ovome šta dodati,,to ide sigurno osamdeset.

Offline boban

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 422
  • atx - bt stublina
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #81 : Ožujak 08, 2010, 20:31:08 »
  • 0
po meni 85 min, ali zato sto se razumem u kanale, nego ljude ili bar majstore...
prethodni setup mu je isao preko 80, samo sto nije merio sa vecim zubcanikom, ovaj ce min 85 km/h, zivi bili pa videli  :palacgore:
« Zadnja izmjena: Ožujak 08, 2010, 20:36:49 boban »

Offline matik a3l

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (3)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.049
  • Spol: Muški
  • Sprint A5 2004
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #82 : Ožujak 08, 2010, 21:14:53 »
  • 0
dado radim cilindar isto kao i ti samo je meni usis za 1mm širi i ispuh kao sto je ebi bio na pocetku,sta mislis dali bi dell 19 radio dobro na tom cilindru imam i konusni filter :palacgore: :palacgore:hvala
Kada ulje šprica okolo to je znak da je gotovo

Offline Puch rulz

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (2)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.444
  • Spol: Muški
  • Tomos 14M 80 ccm "paklena naranča"
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #83 : Ožujak 08, 2010, 22:39:12 »
  • 0
Ma nema potrebe za većim od 13 mm....odlično radi sa 13 mm,jel tako dado?  :wink: :mrgreen:
najbolji sam ja, to se zna,
zna se zna se da najbolji sam ja,
ti nisi najbolji, to moraš znat,
zato nemoj zajebavat i nemoj srat :D

Offline slanec69

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 802
  • Spol: Muški
  • SLC,APN6
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #84 : Ožujak 09, 2010, 09:16:38 »
  • 0
do 15mm idealno

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #85 : Ožujak 09, 2010, 09:52:36 »
  • 0
Hehe, pa nemojte toliko hvaliti i toliko se nadati, bolje popljujte, sve što se previše nahvali obično na kraju nevalja (poveznica: menadžer godine :lol: :lol: )

Prema nekim naznakama ovo bi trebalo sa dobrim auspuhom biti u rangu standard bt-a, a poslije ćemo vidjeti koliko će se to ostvariti u praksi.

Što se tiče one prve postavke cilindra, dobro je radila čak i sa standard 12 karbom, sa razbušenim na 14 se je već osjetilo da dosta lakše diše u visokim okretajima. I sa 13 bi bio najvjerojatnije vrlo solidan.
Sad ćemo vidjeti kako će raditi sa ovim 16 karbom, napravljen je malo veći propuh u cilindru pa mislim da bi mogao i on doći do izražaja.
No što kažu, prvo skoči pa reci hop :wink: :mrgreen:
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline Čef

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.070
  • Spol: Muški
  • Zx-6r
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #86 : Ožujak 09, 2010, 09:55:56 »
  • 0
prvo hopni pa reci skoč  :mrgreen:
mislim da bi to i fino radilo sa nekim većim dellortom, samo da napomenem , ima anri 19 mm   :mrgreen: :wink:

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #87 : Ožujak 09, 2010, 10:15:35 »
  • 0
Vi bi samo gorivo trosili  :lol:!
On more ima rijesenje bolje samo 45mm u ovaj cil  :mrgreen:,i onda eventualno 19mm del! :wink:
A za ovo mu bu 16 ko bog!
Ocekujem video!
Ovak to fino izgleda,al ja bi to probal rade!
« Zadnja izmjena: Ožujak 09, 2010, 10:17:22 anri »
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #88 : Ožujak 09, 2010, 10:59:05 »
  • 0
Ma probao bih i ja, sad su se poljoprivrednici maknuli s cesta, ali sad su kolone pingvina na cestama, sele se u toplije krajeve :mrgreen:
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline ja moren

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 6.625
  • Spol: Muški
  • t 90 e original,ATX 90 tuned, A 35 tuned,BT u obno
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #89 : Ožujak 09, 2010, 11:05:37 »
  • 0
Prvi znaci starenja su tu...nekada nam ti pingvini nisu smetali...naprotiv trkao bi se sa njima...
Ki more -more a ki ne more neka se hiti va more

citat djordje-
ovdje u mom kraju e90 ili ctx masina se moze vidjeti nesto malo teze nego leteci tanjir pun vanzamaljaca.ž

Bolje milf u ruci nego komad na grani...