Autor Tema: Moj "Radni stroj"  (Posjeta: 63783 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #45 : Lipanj 05, 2009, 15:46:36 »
  • 0
zašto si ispuh prema dole širio?

Kao što kolega reče, cilindar je podložen pa je klip prolazio ispod ruba kanala. A i ima kanal još malo ispod klipa, radi ljepšeg zaobljenja (manje naprezanje za karike)
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline boban

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 422
  • atx - bt stublina
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #46 : Lipanj 30, 2009, 00:12:34 »
  • 0
izvini sto ti vracam temu nazad, nadam se da ti ne smeta...
jel si se bavio rezonancijama...?
mislim jel postoji neka zakonitost kod tvog sklopa, u smislu kad koj deo rezonira, jer zaista ti prelepo ide motor?!

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #47 : Lipanj 30, 2009, 00:49:02 »
  • 0
Čuj, i sam jako volim teoriju, ali od prakse se "živi" :wink:
Teoriju sam koristio kod proračuna kuteva kanala, stavio lasera koji mi je bio pri ruci (pretpostavljao sam da bi dobro mogao raditi na ovim kanalima jer sam radio neke simulacije i imao je dobar "odziv"), stavio proširen bing s prerađenim filterom, postavio kasnije paljenje od standarda, i nakon malo vožnje bio zadovoljan postignutim. Ostavio i nisam ništa više dirao, jer prema Murphy-evom zakonu samo možeš dodatno pokvariti ako ulaziš u teorijske dubioze proračuna mehanike i oscilacija fluida  :mrgreen: Auspuh da bude usklađen s kutevima kanala - meni sasvim dosta jer se najviše osjeti, a teorije rezonancija preljevnih i usisa sam se ostavio davno, jer da bi to mjenjao i osjetio treba imati i na čemu, obično više uprskaš nego poboljšaš, a ima dosta drugih stvari koje više utječu na performanse...
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline boban

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 422
  • atx - bt stublina
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #48 : Lipanj 30, 2009, 01:23:19 »
  • 0
 :palacgore:

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #49 : Srpanj 17, 2009, 21:07:21 »
  • 0
Evo bilo ovih dana lijepo vrijeme, "uvalio" ja kolegi svoj radni stroj, a ja na atx/e90 i prekjučer nabacili jednu turneju od više od 80 km. Promijenio sam i prednji lančanik, stavio 12/34 radi više brdovitog terena kojim smo išli, i sad je startan za poluditi, moram stvarno malo stisnuti više da ga uhvatim u startu   :shock:
Ponio kolega i svog GPS i izmjerio max na ravnini 77 km/h s ovim prijenosom, ali se motor stvarno hoće razletiti u petoj. Kolega mi se "zaljubio" u apn-a  :mrgreen: pa sam mu ga ostavio neka se malo gušta dok je na godišnjem, budemo možda preko vikenda stavili naprijed lančanik 13 (možda i 14) pa probamo koliki je onda max, jel s ovim prijenosom sasvim lijepo prati e90 do nekih 60-70, jedino što ga duže veće uzbrdice malo ubijaju, jer ipak je klip samo 39 a i kolega ima oko 100 kg
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline karlo007

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 174
  • Spol: Muški
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #50 : Srpanj 17, 2009, 21:25:18 »
  • 0
 malo mise sic od apn4 ak sam siguran ne u klapa u tomos apn6.ali inace sve je super prva klasa :cool: :cool: :palacgore: :palacgore:
http://motortechnologia.uw.hu/2utem/Arbeitsweise_Zweitakt.gif
tek vidim temu sada, pa pitaj mamu jel joj se dizo klitoris na frajere sa elektronkom prije 15 godina. i reci joj da želiš da se i tvojim kokama diže klitoris

Offline boban

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 422
  • atx - bt stublina
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #51 : Srpanj 18, 2009, 15:32:22 »
  • 0
77 sa tim prenosom je extra rezultat  :palacgore:

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #52 : Kolovoz 22, 2009, 16:07:11 »
  • 0
Evo vidim da su "nestale" skice obrade kanala pa da napravimo mali update

USIS:


ISPUH:


Inače radni stroj se još jednom dokazao, jučer smo nabacili jedan đir, kolega na radnom stroju, a ja i još jedan kolega skupa na atx/e90 i mogu reći da sa nama dvojicom nema šanse da ga uhvatimo na startu, stalno je malo ispred, tek ga na nekih 70 počinjemo "hvatati" (hehe, ove kratki prijenos na apn-u je ludnica, dok sam ja još u trećoj, on već naveliko pegla petu)
« Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2009, 18:06:07 Karabaja »
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline Karabaja

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 1.943
  • Spol: Muški
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #53 : Kolovoz 22, 2009, 18:04:56 »
  • 0
Evo vidim da su "nestale" skice obrade kanala pa da napravimo mali update
Stavio sam te slike na naš server, tak da sad mogu nestat...  :mrgreen:

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #54 : Studeni 09, 2009, 20:59:42 »
  • 0
Evo kopao po kompu i našao sliku kako je Radni stroj izgledao prije nekoliko godina  :mrgreen:
Što bi kolega Pendeho rekao prava GOMILA  :cool: :lol:

S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #55 : Studeni 21, 2009, 10:56:37 »
  • 0
Evo, morao sam malo isprobati nova glodala za biaxicu. Ovo dijamantno je stvarno prva liga, odradilo je dosta posla a još ne pokazuje znakove umora.
Prvo na redu su bili prijelazni kanali. Prošireni su u unutrašnjosti na približne mjere bt/t15. Evo trenutno ovako izgleda, treba još malo dorade i točno prilagođavanje na mjere blokova





Normalno, kada se to radi mora se paziti na usmjerenost smjese, ne samo raskopati kao "sivonja"  :mrgreen: Malo je nezgodno za poslikati, pa se baš ne vide detalji unutar kanala, pogotovo treba paziti na "zavoju" gdje smjesa skreće u cilindar da se odradi lijep prijelaz i skretanje smjese.
Usis također ide na malo veće mjere, budući da gore ide dellorto 16, to je tek u početnoj gruboj fazi, za sad izgleda ovako



Ispuh još nisam dirao od zadnji put



Najvjerojatnije će ići još malo prema gore, no budem još malo izvukao mjere iz teorije da ga "upucam" na radno područje preljevnih
Normalno cilindar ostaje podložen za 1,5 mm (možda još i mali više), ali kad završim ide kod tokara da se skine sa čela isto toliko. :wink:

Budući da će zima biti duga i dosadna treba raditi polako, ionako su testovi tek na proljeće  :mrgreen:


S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline balak apn4

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • tomos automatic A3 ms i14 tls
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #56 : Studeni 21, 2009, 11:32:05 »
  • 0
jbt kak ubrzava prava zvijer nemoj se zamarat sa kvalitetom videa bitno je da apn ide bolje se brinut o njemu nego o videu
TOMOS JE ZAKON!!!

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #57 : Prosinac 01, 2009, 19:59:19 »
  • 0
Evo danas uhvatio malo vremena za nastavak rada na cilindru. Napravljena "podloška" od alu lima 1 mm prema otvorima na blokovima.
Te mjere normalno treba prenijeti i na cilindar da bi prijelaz bio bez izbočina/uleknuća



Preljevni su pri kraju, još samo malo finiširati



Gornji rubovi preljevnih u cilindru dorađeni, napravljeni da se oba otvaraju istovremeno i punim profilom (to ni na jednom serijskom tomosu osim e90 nisam vidio :wink: uvijek lijev malo "pobjegne")



Usis je isto pri kraju



Ispuh sam tek počeo raditi male dorade, tu još čeka precizni posao i točne mjere



Nastavak slijedi kad se opet uhvati malo vremena
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Offline frula01

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #58 : Siječanj 01, 2010, 23:29:54 »
  • 0
dali ti je klip u dmt poravnat sa ispuhom?
kolika je širina ispuha?
stupanj kompresije?
dali ćeš izbaciti ploču ispod cil. kad sve uštelaš?
koliki je max. broj okretaja s karb 14?

Offline dadovtc

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.270
  • Spol: Muški
  • APN6 Power_1 ; E90_@_ATX
Odg: Moj "Radni stroj"
« Odgovori #59 : Siječanj 04, 2010, 14:40:59 »
  • 0
Klip u dmt: nije poravnat s ispuhom, ima još malo kružnog dijela kanala ispod (ovaj zaobljeni dio, da karike manje trpe)
Sa prvom verzijom (koja je na videu) je 24 mm, planiram na novom ići do 26
Stupanj kompresije nisam mjerio, glava spuštena skoro do kraja, nema brtve, ali je cilindar bio podignut. Po novome će se skidati cilindar s vrha oko 1,75 - 2 mm (dok vidim koliko će biti podložen)
Ploča ispod cilindra ostaje, to i je ideja da se preljevi podignu bez puno brušenja na izlazu u cilindar.
Sa starim setup-om max snaga je bila negdje na 7500, jače "probijanje" se osjetilo na cca 7000, išlo je do cca 8000 efektivno u vožnji, iznad toga se već osjetilo "nedostatak daha"
Novim kanalima planiram navući max snagu na 8500 okr, karb dell 16 ili bing 18/19 probat ću oba pa ću odlučiti, no o tome kad se vratim šarafanju, nešto sam se uljenio u zadnje vrijeme  :mrgreen:
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...