Autor Tema: atx 50c  (Posjeta: 25366 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brkin

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 633
  • Spol: Muški
atx 50c
« : Studeni 15, 2011, 01:53:26 »
  • 0
da predstavim svoje novo prevozno sredstvo,
atx,1988 god,prvi vlasnik,klip 38.5,novi bing 18,novo 6v17w paljenje,
zariban,farban sprejem,fali maska i org prednje svetlo,fale prekidaci,jedan stap pr vila iskrivljem 2cmm,caure u zadnjoj viljuski propale,ulubljen rezervar,itd
uglavnom bit ce posla



.................autolimarska radnja............
                    BOB MARLEY
                  varimo i nedeljom
kupujem neispravne,nekompletne,zaribale,izlomljene pile ako ko ima nek posalje sli

Offline PODRAVEC

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (14)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.947
  • Spol: Muški
  • Kajgod
Odg: atx 50c
« Odgovori #1 : Studeni 15, 2011, 08:40:32 »
  • 0
Bit će duga zima  :mrgreen:
Srečom pa farbanje kod tebe nije problem  :palacgore:
Je ulove zeca ali ne one velike, a opremi se tako da im daš sliku zeca kad mačka vidi ogladni i ide u šumu po zeca.

Offline brkin

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 633
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #2 : Studeni 16, 2011, 02:28:04 »
  • 0
farbanje je najmanji problem :cool:
ima dosta stvari koje treba odraditi oko pripreme,smirglali si sa 60-80 smirglom do plastike i onda prespricali sa sprejom,pa rezervar ulubljen treba peglat al jos nezz kako,...
i jos treba oko celog rama radit,pa oko masine,ima da mi muda vise po zemlji dok ga nesredim
.................autolimarska radnja............
                    BOB MARLEY
                  varimo i nedeljom
kupujem neispravne,nekompletne,zaribale,izlomljene pile ako ko ima nek posalje sli

Offline Djordje

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 2.151
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #3 : Studeni 16, 2011, 03:08:45 »
  • 0
Brkine a sto jednostavno ne kupis onu celicnu cetku koja se stavi na busilicu ja sam time t14 osmirglo zacas  :misli: :misli: :misli:

Offline brkin

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 633
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #4 : Studeni 16, 2011, 03:43:24 »
  • 0
nemogu preko plastike sa celicnom cetkom :misli:
plastike su osmirglane sa 60-80 smirglom(od strane bivseg vlasnika) i prespricane sa sprejom,

sprej se lako skida(krpa+nitro) ali plastike su pune risova pa to treba gitovat
.................autolimarska radnja............
                    BOB MARLEY
                  varimo i nedeljom
kupujem neispravne,nekompletne,zaribale,izlomljene pile ako ko ima nek posalje sli

Offline Djordje

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 2.151
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #5 : Studeni 16, 2011, 12:17:45 »
  • 0
Ma mislio sam na metalne djelove da tako sasmirglas

btw smijel se sta oficijelno znat o setupu :D

Offline pinjo

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.202
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #6 : Studeni 16, 2011, 12:21:29 »
  • 0
kad budes,ako budes kupovo taj zicani nastavak za BRUSILICU proveri dali na svakoj strani ima jednako zica..ja sam kupio a nisam ni gledo pa mi je osla brusilca samo odjednom izletio saraf i pukla glava od brusilice.jer nije u centru i vibrira nemos u ruci drzat  :confused:
to je sporcki tunirana rupa za hlađenje namotaja bobine za svjećicu, zbog prevelikih ampera koje prolaze kroz te namotaje, da se ne pregrijava.. :mrgreen:

Offline Djordje

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 2.151
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #7 : Studeni 16, 2011, 12:25:20 »
  • 0
Ja sam uzeo onaj za busilicu pa ukljucis na lagano i nemozes nista sjebat

no nakon nekog vremena zice se istrose pa nemozes vise ravno skidat nego moras u krivo drzat busilicu pa sam na kraju tako drzo i sjebalo se nesto u busilici sad glava za gorer ima lufta moze se tamo amo cimat  :palacdolje:

Offline pinjo

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.202
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #8 : Studeni 16, 2011, 12:28:23 »
  • 0
ja sam ramu smirglo s ovime:


tu se apsolutno nista nemoze sjebat..kad se istrosi smirgl s doljnje strane se promjeni i idemo dalje  :palacgore:

EDIT: nije bas ta ista al taj stroj je :D
to je sporcki tunirana rupa za hlađenje namotaja bobine za svjećicu, zbog prevelikih ampera koje prolaze kroz te namotaje, da se ne pregrijava.. :mrgreen:

Offline Djordje

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 2.151
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #9 : Studeni 16, 2011, 12:34:44 »
  • 0
Imam ja i to...al smirgl koji ima da se kupi kod nas kurcu nevalja potrosi se za 2 minuta komad.


a t14m cjevastu ramu i nije bas lako osmirglati sa tim jer jako je mala povrsina dodira s tom masinom vrze ide kad npr oko cijevi omotas smirgl pa drkas gore dole

Offline pinjo

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.202
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #10 : Studeni 16, 2011, 12:39:29 »
  • 0
meni je islo sve onak dobro..malo sam naginjo na onaj prednji dio malo na zadnji islo je ugl :)
to je sporcki tunirana rupa za hlađenje namotaja bobine za svjećicu, zbog prevelikih ampera koje prolaze kroz te namotaje, da se ne pregrijava.. :mrgreen:

Offline mf power

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 327
  • Spol: Muški
    • Palit 256 a Rab
Odg: atx 50c
« Odgovori #11 : Studeni 16, 2011, 12:55:28 »
  • 0
ja sam ramu smirglo s ovime:


tu se apsolutno nista nemoze sjebat..kad se istrosi smirgl s doljnje strane se promjeni i idemo dalje  :palacgore:

EDIT: nije bas ta ista al taj stroj je :D
ja takoder uvjek smerglam sa time i uvjek super ispadne
... . . . . . . /¯/)
. . . . . . . ./¯ ./
. . . . . . . /. . /
. . . . /¯`/'. .'/¯¯/
. . . /'/. /. . /. . /. /¯\
. . .('(. . . . . .¯/'. .') /
. . . \. . . . . . . . .'. ./
. . . . \'.............../

Offline brkin

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 633
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #12 : Studeni 17, 2011, 02:26:07 »
  • 0
dordje-metalni delovi idu na peskarenje,al drugi put :lol:,sad necu farbat ram,nemam vremena toliko cekati jer mi motor treba,a i fabricka boja je jos ok treba joj samo dobro pranje
 a za setup,bt glava,38.5l,junior kanali,prepravljen kantor,mozda bing20,i ako uspem nabavit pic-up za ducati a ako ne onda obicno platinsko 6v

pinjo-celicna cetka je ok,al sam vise za fen,sa cetkom kad radim onda tri dana posle vadim zice iz stomaka,ovamo kod nas je tesko nac dobri cetku

vibraciona slajfarica je glomazna za tomosa,a i dugo vremena treba dok neskine boju,za skidanje do metala je super normalno uz dobre smirgle(ovi stariji na forumu verovatno se secaju da je pre bilo smirgla na krpenoj podlozi,to je bilo nepoderivo,a ove danas smirgle ako stisnes slajfaricu malo odma pucaju),vec za smirglanje gita i matiranje stare boje vib.slajfarica je qrac jer posle god dana ispod nove boje pojavljuju se kruzici,jer kako se smirgla tako se prave risovi na gitu i pune se prasinom,tu prasinu je nemoguce izduvat iz gita,zato se za git i matiranje koristi rotaciona slajfarica
.................autolimarska radnja............
                    BOB MARLEY
                  varimo i nedeljom
kupujem neispravne,nekompletne,zaribale,izlomljene pile ako ko ima nek posalje sli

Offline zekozna

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (21)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.731
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #13 : Studeni 17, 2011, 08:51:22 »
  • 0
Ima tema o bojanju motora,tamo smo već toliko toga napisali i T4H i Fat Boy i ja i još par članova,samo malo prolistajte tražilicu. Možda je najlakše pretražiti  po postovima člana Fat Boy,on nema puno postova,a kada piše,to je većinom o bojama i pripremi.
Ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno nisi potpuno razumio situaciju...

Offline brkin

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 633
  • Spol: Muški
Odg: atx 50c
« Odgovori #14 : Studeni 17, 2011, 14:38:20 »
  • 0
ako mislis na ovu temu http://www.tomos-riders.com/index.php/topic,8190.0.html procito sam celi 20 stranica,svaka cast ima dosta toga lepo objasnjeno  :palacgore: :palacgore: :palacgore:
nisam se ukljucivo u tu temu jer u mom okruzenju od nedavno ima u prodaji mobyhel-helios proizvoda/ tako da kad je tema bila aktuelna ja sam se jos borio sa njihovim siframa proizvodani sad jos neznam napamet moram pisati sta se scim sme a sta nesme mesati
ja koristim body proizvode od kako sam poceo raditi sa bojama i u njohov set proizvoda sam dosta upucen,
postupak je uglavnom isti nebitno kojim se proizvodjacom radi


.................autolimarska radnja............
                    BOB MARLEY
                  varimo i nedeljom
kupujem neispravne,nekompletne,zaribale,izlomljene pile ako ko ima nek posalje sli