Autor Tema: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!  (Posjeta: 6235 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Klipkukuruza

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 54
Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« : Travanj 21, 2012, 16:52:02 »
  • 0
Ovako imam automatic a35 1991 godiste laser rez auspuh prije 5 dana je palio na zub bez obzira kolko se nije balio znaci odlicno stanje ocuvan radio je ko sat. Jedno jutro sam snjim krenuo do frenda bas i nezivi blizu jedno 10 km sve je normalno radilo nisam ga gasio i kad sam se vraco na pola puta pocme se onak gusti ali ne skroz nego koda cuka i nakon minutu zgasi se u voznji i eto meni dosla subota prvi dan gdje sam naso vremena za moga tomosa idem ga ja upalit nece nece i nece ocistio ja karburator cjeli 5 svjecica sam kupio i jedva je upalio i to radi 20 sekundi najestu i opet crkne i nece upali opet ja probam nakon 5 min i opet on upali malo se da gasa i gotov je.  Molim da mi neko pomogne stvarno neznam stamu ja to mi je jedino prevozno sredstvo :(( molim pomoc??

HVALA!!!

Offline CekuL

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #1 : Travanj 21, 2012, 16:58:19 »
  • 0
Da ti nije zastopan pipica kod rezervara,dali ti ide benzin kad ga otvoris van na cjevcicu?  :misli:

Offline zekozna

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (21)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.731
  • Spol: Muški
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #2 : Travanj 21, 2012, 16:58:29 »
  • 0
Ako je svjećica nakon kurblanja mokra i ako baca ok iskru,skini cilindar i klip pa vidi da se nije pregrijao i zacvikao. Laser vrti u dosta visoke okretaje,a ako ga nisi gasio do frenda i nazad+malo siromašnija smjesa ako je dell 14/12 i dizna 51,eto pizdarije. Provjeri pa javi,tu smo da pomognemo.
Ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno nisi potpuno razumio situaciju...

Offline Klipkukuruza

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 54
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #3 : Travanj 21, 2012, 17:02:14 »
  • 0
Ma sve normalno benzin curi. Svjecica je mojra i baca iskru je to je taj karb a zadiznu neznam zaboravio sam nap kad se upali na tih pol monute nesto uzasno dimi iz cilindra koda je pregrijan odvratnim mirisom

Offline silky

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (15)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 2.285
  • Spol: Muški
  • a3ms, a3l/35
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #4 : Travanj 21, 2012, 17:26:42 »
  • 0
Moguće da je jedan od semeringa izletio , skini deklo pogledaj dali platine dobro otvaraju malo ih očisti , skini magnet da nije provrtio , onda ako opet ne radi skidaj cilindar ...
Ima li umora?

Offline Klipkukuruza

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 54
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #5 : Travanj 21, 2012, 17:48:55 »
  • 0
Ma nevjerujem da je to kad on upali napravi 50 metara normalno i o da kpda ga vrag odnede :(

Offline zekozna

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (21)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.731
  • Spol: Muški
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #6 : Travanj 21, 2012, 20:34:52 »
  • 0
Skini glavu i provjeri brtvu glave. Klip potjeraj u dmt i pogledaj ima li tragova struganja dužinom cilindra. Javi rezultat pa ćemo dalje. Paljenje skidaj kada provjeriš termogrupu jer je logičnije prvo krenuti od jednostavnih provjera. Za provjeru semeninga trebaš više znanja i veća je vjerovatnost da ćeš nešto pogriješiti pa ti treba dati i detaljnije upute. Dobiti ćeš ih,ne brini,ali samo u slučaju da stvarno treba raskopati trećinu mašine.
Ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno nisi potpuno razumio situaciju...

Offline tomos a3 ms

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • Tomos A3
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #7 : Travanj 21, 2012, 21:06:17 »
  • 0
Vec si otvorio temu da ti se pregrijava...
http://www.tomos-riders.com/tehnicka-pitanja-prijedlozi-diskusije-savjeti/automatic-pregrijavanje/

Ako to nisi rijesio u meduvremenu onda ti je u tome problem

Offline Crni

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (1)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #8 : Travanj 21, 2012, 21:20:57 »
  • 0
takve slicne simptome je imao moj A3 dok je otisao kondenzator. Zamjenio novi i dalje sve radilo odlicno :)

Offline Klipkukuruza

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 54
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #9 : Travanj 21, 2012, 22:34:29 »
  • 0
Moze mi neko opisat di se nalaze ti djelovi nekuzim se bas jer sam vozio 4taktne atv e :/

Offline motos6

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.236
  • Spol: Muški
  • APN6,NT, ATX?ccm,am6
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #10 : Travanj 21, 2012, 22:50:43 »
  • 0
Na koje dijelove misliš :misli: Ako misliš na kondezator on ti se nalazi u paljenju a iza paljenja imaš semering i imaš semering i sa druge strane isto. Ako hoćeš doći do paljenja onda moraš skinuri dekl sa lijeve strane gledajući motor tako kao da ga voziš.

Offline Klipkukuruza

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 54
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #11 : Travanj 21, 2012, 23:02:35 »
  • 0
A jel bi moglo bit nekih vecih problema uz to sto sam naveo?

Offline Klipkukuruza

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 54
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #12 : Travanj 23, 2012, 22:18:55 »
  • 0










Offline motos6

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 3.236
  • Spol: Muški
  • APN6,NT, ATX?ccm,am6
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #13 : Travanj 23, 2012, 22:26:16 »
  • 0
Trebao bi malo očistiti klip od te gareži i provjeri da ti nije auspuh zaštopan može ti se i zbog njega grijati jer ako je zaštopan ne izlaze plinovi van kako trebaju.

Offline zekozna

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (21)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 1.731
  • Spol: Muški
Odg: Molim pomoc kod matikaa hitnooo!
« Odgovori #14 : Travanj 24, 2012, 08:21:49 »
  • 0
Napisao sam ti već na pm ali evo: kupi platine,kondenzator i izvlakač magneta. Cca 70-80 kuna. I poslikaj cilindar kada je klip skroz dolje,da vidimo ima li oštećenja...
Ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno nisi potpuno razumio situaciju...