Autor Tema: Sprint 2001 (50k km+) Airsal 65/dellorto 16/MF Cobra/Polini  (Posjeta: 122911 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Evo mojeg motorceka,kupljen 2001 nov,uz malo odrzavanja posluzio me dugi niz godina sto na kracim sto na duzim relacijama!!!Nije mi bilo problem napravit i prek ~100 km dnevno na njemu!!Nikad me nije ostavio nigdje...Uscuvan je maksimalno,nema nikakvih ogrebotina ....
Motor ima preko 40000km, sve je original na motoru, jednino je stavljena meksa opruga na lamelu druge brzine da prije salta!!!Auspuh je MF cobra(stvarno rijetki primjerci se mogu nabavit danas)!!!Prednja maska je od Targe  :biggrin:






SLIKE MASINA(rastavljanje,poliranje blokova)






i video:) 0km/h-kolko to vec je (snimak na 26t/km)

http://video.google.com/videoplay?docid=4760371490619009530

rad na leru po zimi na minus -5C

http://video.google.com/videoplay?docid=-4461287192575852038&hl=en

Najvise kilometara sam napravio kad sam iso đir od kurilovca(vg) do čazme i nazad....Stao samo na kavi u ivaniću i gas doma!!!To je bilo negdje 150-160km

Slika 40000KM





« Zadnja izmjena: Kolovoz 09, 2010, 22:01:31 anri »
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline ==CTX==

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • CTX 80
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #1 : Travanj 03, 2008, 17:38:01 »
  • 0
motor stvarno prekrasno radi a još bolje ide  :palacgore:
To the three-time losers, alcohol abusers
Big money spenders and the Ebineezer Scroogers
Thugs holdin fort wit the sixteen shot Rugers----MOBB DEEP

Offline sisak 35

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (4)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 967
  • Spol: Muški
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #2 : Travanj 12, 2008, 13:51:31 »
  • 0
jako lijep motorić. stvarno mi se sviđa. staviti još jedan retrovizor i paksic odozada i sve bi bilo presavršeno  :palacgore:
lijepo je očuvan, samo tako i dalje.
sve pohvale.
Bilo je rano jutro tada kad je ostavio sve
Čulo se samo kako ptice pjevaju
Onda je stajao još dugo s druge strane ulice
Pustio suze da se same slijevaju ...

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #3 : Travanj 12, 2008, 14:35:09 »
  • 0
Hvala decki,trudim se da ostane sve na svojem mjestu!!!Radim dosta veliku kilometrazu,ali ga i odrzavam uredno!!!Svaki cudan zvuk se odma otklanja!!!
Tak i s autom,sve mora bit pic:)!!
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline svemogucci

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #4 : Travanj 14, 2008, 13:20:26 »
  • 0
i video:) 0km/h-kolko to vec je (snimak na 26t/km)

http://video.google.com/videoplay?docid=4760371490619009530

..pogledao filmic, ide jako dobro, brzo ubrzava a i krajnja od preko 70+ je za pohvalu...a to me i zanima, samo si auspuh stavio ili je tu i neki kit pao?...jer vec sam skoro uzeo onaj tomos novi (Funsport'R), za koji si mi rekao da je zapravo matik u novom ruhu, i prodavac (najgori prodavac ikad, tip mi je doslovno rekao da si kupim nesto bolje, i uz to je drzao cik u ustima) mi je rekao da je motor 1.7kW, i da to ne ide vise od 45, a s auspuhom cu dobit par km vise....pa mi sad nije jasno, jer to isti motor na tvom (taj 1.7kW), i jesi samo auspuh stavio pa ide 70+, a koliko ti je isao prije?. E da, i koliko stvarno trosi, po specifikacijama 1.8l/100, al me zanima u stvarnosti i s auspuhom.

Tnx.
Svako jutro jedno jaje, tomosu snagu daje...

Offline NIGHTRIDER

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • yamaha xt660r
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #5 : Travanj 14, 2008, 14:16:30 »
  • 0
finoo sredjen motor  :palacgore:
neki piju od srece,neki piju od zalosti,a neki piju jednostavno od jutra

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #6 : Travanj 14, 2008, 14:50:26 »
  • 0
..pogledao filmic, ide jako dobro, brzo ubrzava a i krajnja od preko 70+ je za pohvalu...a to me i zanima, samo si auspuh stavio ili je tu i neki kit pao?...jer vec sam skoro uzeo onaj tomos novi (Funsport'R), za koji si mi rekao da je zapravo matik u novom ruhu, i prodavac (najgori prodavac ikad, tip mi je doslovno rekao da si kupim nesto bolje, i uz to je drzao cik u ustima) mi je rekao da je motor 1.7kW, i da to ne ide vise od 45, a s auspuhom cu dobit par km vise....pa mi sad nije jasno, jer to isti motor na tvom (taj 1.7kW), i jesi samo auspuh stavio pa ide 70+, a koliko ti je isao prije?. E da, i koliko stvarno trosi, po specifikacijama 1.8l/100, al me zanima u stvarnosti i s auspuhom.

Tnx.
Nema prodavac pojma!To cu ti ja rec,sa orginalnim auspuhom sam vozio motor prvih 12000km i mogu rec da sam imao najvise problema!!Nije htio saltat lijepo kad je bio hladan,lulica je banana ona serijska,trokiro mi motor mijenjao sam karike nisam znao sta je,dok nisam skuzio da mi probija!!Stavio sam originalnu...Auspuh se cesto zastopavao...Stvarno sam bio razocaran tim motorom iz pocetka!!Iso je ok tak 55-60Km/h!!
Tad je pao prvi rezic...i od tada mi se motor preporodio!


Nakon kaj sam ga stavio zanimljiva stvar se dogodila,motor manje trosi sa rezonantnim auspuhom nego sa onim originalnim!!
Sa originalnim mi je skoro uvijek trosio preko 2L,a sa rezonantnim od 1.7 do 2 maksimalno uz cijelo vrijeme full gas!!!
Meni pise u papirima da motor ima 1.8Kw,mislim da su to iste masine,tj.siguran sam!!!
Masina:
-ima original klip znaci 38mm
-ispoliran blok sto se vidi na slikama
-ispoliran ispuh
-original dizna 53 u fergazeru
-MF Power COBRA auspuh(iako mijenjam ponekad stavljam onaj home made)
-radilica i svi lezajevi su novi u masini
-stavljena meksa opruga na lamelu druge brzine da prije salta(na nekih 20-25)

I to je sve!!Nista losije ne ide ni samo sa auspuhom!!!Bez poliranja bloka,i ispuha,ali to mu daje malo zivosti:) :palacgore:

I jos nesto nemozes ocekivat da ces za 6000kn  kupit neznam sta!!!Ali za potrebe zadovoljava,i jednostavniji je za popravljanje od onih jeftinih kineza upitne kvalitete!!


« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2008, 15:26:56 anri »
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline svemogucci

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #7 : Travanj 14, 2008, 16:24:09 »
  • 0
Eh da je 6000kn, ne bi me nista mucilo, al ispada da je 6800kn (na sajmu je bio 6500, dobio sam i cjenik, niti mi je tamo prodavac rekao da je to cijena za sajam)...i sad, treba mi i nekakav kovceg iza za kacigu, sto je jos 300kn, pa taj rezic, jos 300, pa dodatni retrovizor cca 50kn, a nisam ni pitao da li bi se mogao stavit elektrostarter (ne mogu vjerovat da u ovo doba jos uvijek pali na kurblu!!!)...i onda to ispada oko 7500kn, a za tu lovu vec mogu dobit i europske skutercice (piaggio zip, peugeot v-clic), ili ponesto kvalitetnije istocnjake, a koji uvijek imaju i neku dodatnu opremu na poklon ili registraciju ili bilo sta...a ovaj tomos ne da nista, bas ne kuze trziste i kako biti konkurentan. A i kad je prodavac jos nezainteresiran za prodaju, odmah me sve podjeca na prosla socijalisticka vremena....a takve stvari mi uopce ne fale:).

Kad bi ga bar mogao probat, al ne znam nikog koji ga ima, jer mislim da ovaj sprint ima ili jacu masinu, ili je na funsportu nesto oduzeto, jer mi je jedino gdje je prodavac bilo uvjerljiv, je bas u toj brzini, kao da to ne ide preko 45. A to mi je premalo, treba mi barem 60-65, isao bi na posao s njim, a prolazim njemackom i dubrovackom avenijom, pa holjevcevom preko mosta, uglavnom sve brze prometnice. Uh, odluke, odluke....

P.S. Jos nesto sam se sjetio...za registraciju...kad ides ga regat stavis originalni auspuh, pa da ti ne ide vise od 50 ili moze i sa rezonantnim?...ili potplatis malo?...nisam jos imao motor pa nemam pojma o tim detaljima.

« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2008, 16:33:17 svemogucci »
Svako jutro jedno jaje, tomosu snagu daje...

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #8 : Travanj 14, 2008, 17:39:54 »
  • 0
Stavim orginalni auspuh kad idem na tehnički!!Izmjere mi 48-50 km/h!!Ja idem cesto sa svojim iz gorice u zagreb!!Cuj istina na mostovima i ovim glavnim prometnicama(jbg kad svi voze 80-90 na sat) si smetalo na cesti!Ali u gradu pratim normalno promet,po gorici isto tak!!Uglavnom vozim se tak 60-65km/h!!Mislim da je bolja solucija kupit rabljenog sa malo kilometara(kupis ga za 2500-3000 registriranog i u super stanju),ili bas zelis novog!!!
Samo cu rec da moj ne ide nista losije od Lune Vision 50 i TGB, SYM i takvih slicnih!!Mozda su lijepsi,mrvicu bolje ubrzavaju,ali im je krajnja ista!!Ako oces nesto da pratis promet u gradu po ovim brzim cestama moras kupit Gileru Runner,Piaggio NRG Power,Apriliu SR50 sva tri navedena idu bez problema 80+ km/h!!!A sa zipom ces bit jos vece smetalo na cesti jer je motor 4T i treba mu jako puno da se pokrene!!Rezic kosta ~200kn u moto centru MUSIL 6222416
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2008, 14:22:19 anri »
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Sprint 2001 (velika kilometraza)
« Odgovori #9 : Svibanj 28, 2008, 14:17:43 »
  • 0
Sto bi promjenili na mojem motoru???
Ja razmisljam o farbanju felgi u bijelo(vec su me neki odgovarali od toga),pa se premisljam jos uvijek!!!
Jel zna mozda tko dal ima kupit kakva traka koja se nalijepi po rubu felge(onak kak skuteri imaju-tipa crna felga crveni rub)) u boji!!A da farbam ,malo je tesko to izvest na felgi od matika,posto je rub mali!!!

Ako ce uskoro kromirat nesto kod brata u firmi,dat cu im cobru da mi ju pokromiraju!!!Naravno prvo cu se namucit dok ju dobro ispoliram do visokog sjaja!!!Htio bi da izgleda poput ove gore na slici!!

« Zadnja izmjena: Listopad 23, 2008, 18:49:46 anri »
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline Pendeho

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 749
  • Spol: Muški
  • Stršljen,šljivik
Odg: Sprint 2001 (41000km)
« Odgovori #10 : Svibanj 28, 2008, 14:45:30 »
  • 0
uu ejbote ja ovaj motor još nisam komentiro,stalno mislim neću čovjeku 2-3 puta hvalit motor a nakraju pogledam nisam nikad niš napiso :shock: :shock:  :blink: :doh:
baš je zakon motorić,ja nebi stavljo cromiranog nego crnog sa plavim topom da se priklapa motoru :wink: :wink:
svaka čast :palacgore:
Pendeho
sve je 5 samo je renault 4 :joy:

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Sprint 2001 (41000km)
« Odgovori #11 : Svibanj 28, 2008, 14:58:01 »
  • 0
Sacuvana mi je Cobra jos uvijek kaj se tice boje,trebo bi onda ic kupit neku metalik plavu pa pospricat s kompresorom ovaj top u plavo!!!Mozda ne bi ni to bilo lose!!!Ja ne mogu prezalit kaj vise ne rade te auspuhe!!Da sam znao prije 5 godina kupio bi od svakog modela po jedan!!!Ovo svjetlo mi dobro izgleda,al jebo slovence!!!Zakaj tog nema kod nas!!!Kad bi nabavio tu lampu,kromirane amortizere,pokromiro spulju(s plavim topom),deklo ispoliro,brijem da bi to jako dobro izgledalo!!Nije mi fora vise ovak,vec je par godina isti!!!
Jel zna ko di ima za kupit maske Alien(s one dvije okrugle lampe-prednje svijetlo)??Kolka bi bila cifra??
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline Goxi Novi Sad

  • Tomos Rider
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *
  • Postova: 82
  • Spol: Muški
Odg: Sprint 2001 (41000km)
« Odgovori #12 : Lipanj 21, 2008, 11:41:49 »
  • 0
Super ti ide ma$inica i jako lepo i tecno radi!
Samo nastavi tako da ga odrzava$!  :palacgore:

Offline anri

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (7)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 9.170
  • Spol: Muški
  • Sprint65cc, Tomos Atx 65cc, Beverly 250ie, X10 500
Odg: Sprint 2001 (43000+km)
« Odgovori #13 : Kolovoz 20, 2008, 14:10:02 »
  • 0
Kupila se jos jedna masina! :mrgreen:
Danas sam je rastavio....Otisao kupit usisnu lamelu,jbt kosta 90 kn ,prije su bile nekih 50-60kn!
Kupio nove serafe za lamelu....i tako...Masina je ok,elektronsko paljenje,cilindar i klip 38mm,klip je malo losiji,al cilindar je ok cak ni ne zvoni kad radi(isprobano prije kupnje)!
Radilica tak tak,al moze ona jos puno voziti!!Sve u svemu,slozit cu ja to,ovisno o financijskim sredstvima i slobodnom vremenu!!
Evo slika,a dalje kako ce se razvijat stvari bit ce popraceno slikama....











Plan je sljedeci:
-ispolirat blokove
-zamjenit sve lezajeve
-zamjenit semeringe
-nabavit novu radilicu,mozda cak i onu DMP,vidjet cu kak cu bit sa lovom
-cilindar brusit na 38.5 ili 39,malo ispolirat kanale i ispuh(osim usisa)_mozda ga i prodam ne znam jos
-nabavit lamelu prve brzine jer je pojedeno nazubljenje(neko nije zaserafio dobro pas mu...)
Nadam se da ce airsal doc gore,vec sam sam sebi dosadan stalno serem o tom,a nikak da odem u slo do frendovog susjeda da se dogovorim da mi ga posalju na njegovu adresu pa da ustedim pdv,i skupu postarinu od skoro 200kn!!
Kad cu to realizirat ne znam,trenutno imam servis na autu malo zesci,pa kad se financijski oporavim!

« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2009, 09:15:11 anri »
Želje iz 2008 godine :)
Ah lijepo bi bilo kad bi si mogo covjek to priustit....a ovako sad bi bio zadovoljan kad bi mogao imat trkacu radilicu, kit, motoplat paljenje, boost bottle i techigas spulju na matiku te neku gljivetinu na frgi 19mm :)

Offline dooomy08

  • Tomos Rider GM
  • Trade Count: (0)
  • Trgovac
  • *****
  • Postova: 1.490
  • Spol: Muški
Odg: Sprint 2001 (43000+km)
« Odgovori #14 : Kolovoz 20, 2008, 14:18:43 »
  • 0
Ova isto ide na stalazu ili ces je stavit na nesto ??? :wink: :wink: