evo uzrok nevolja s bingom
-na slici je dellorto phb 28 s manualnim čokom od cvaje 125 ccm, imam doma jedan 24, tri 28 i dva 34 karba i svi iznutra izledaju otprilike isto, nepotrošeni i solidni a stari su dvadeset i više godina, i nije da se na 125 -cama špara i ne daje gas naglo, koristi intenzivno međugasiranje (radi boljeg podmazivanja)
-kroz ruke mi je s druge strane prošlo pedesetak bingova svih veličina, od toga 20 i 21 desetke
i rijetki su oni čiji su dijelovi nepotrošeni preko mjere
-prvi pogled na dellorto klipić i kučište po kome klizi odaje perfektnu površinsku obradu, prema boji materijala se vidi da se ne radi o običnom aluminiju nego leguri ili slitini
-pogledom na klipić vidimo da površinski ima presvlaku otpornu na habanje
Kod binga nema ništa od tog navedenog, obrada nije tako fina i precizna, boja i mekoća dijelova odaje dojam da je lijevanjem i strojnom obradom aluminija završila priča u tvornici, nema obogaćivanja, zato se to sve skupa tako haba vrlo brzo;najčešći karbovi bing 12 i nešto rjeđi bing 13 su tolko mekani da ih većina ima savijeno kučište -prirubnicu za cilindar, siguran sam da te dijelove možete zagriznuti bez veće opasnosti da slomite zube i ostaviti otisak
-evo što wikipedija kaže
Legure (slitine) aluminija
Velike količine legiranog aluminija rabe se u industriji prijevoznih sredstava. Legure mogu poboljšati lijevna ili kovna svojstva aluminija. Upravo u izradi zrakoplova aluminij je, zbog svoje male gustoće i otpornosti prema koroziji, nezamjenjiv materijal, a zahvaljujući razvoju novih tehnologija zavarivanja, to postaje i u automobilskoj industriji te proizvodnji vagona i vlakova novih generacija. Legure aluminija nalaze veliku primjenu i u audio-industriji (zvučničke membrane) ili kao osnova za izradu kompakt discova (CD ploča, CD ROM-a itd.).
Aluminij s mnogim metalima stvara slitine, što je uz već navedena svojstva, razlog njegove tako velike uporabe. Budući da je čist aluminij mekan, gotovo polovina proizvedenog metala prerađuje se dalje u legure. Proizvodi se velik broj legura koje obično uključuju bakar, mangan, silicij, cink i magnezij.
Aluminij i mangan 1,2 % Mn. Ne gubi boju i upotrebljava se za prozore i kuhinjske folije.
Aluminij i bor ima veću električnu vodljivost, a upotrebljava se za električne kabeli.
Silumin – Si 10 %.
Magnalij – Mg 10 - 30 %. Otporan na morsku vodu, pa se rabi u brodogradnji.
Duraluminij – Cu 2,5 – 5,5 %, Mg 0,5 – 2 %, Mn 0,5 – 1,2 %, Si 0,2 – 1 %. Vrlo tvrda legura (triput tvrđa od običnoga čelika, a lakša od njega), otporna na udarce, pa se rabi u građevinarstvu, za izradu prijevoznih sredstava, za oplatu aviona i okvire trkaćih bicikala.