Tomos Riders Forum
Glavni forum => Tehnička pitanja, prijedlozi, diskusije, savjeti => Autor teme: mateom - Kolovoz 03, 2016, 22:27:13
-
Pozdrav
Naravno imam problem.
Imam tomos a3, stajao je 2-3 godine. Upalio ga bez problema ali nema snage niti za krenuti. Zamjenio sam klip, karike,semeringe,lezaje,g oprugu koje nije bilo, promjenio karburator koji sam oprao pregledao dizne,pregledao kvacilo,cilindar je u dobrom stanju,oprao auspuh. Paljenje neznam nastelat. Gledao sam i citao po forumu ali nikako da uskladim sve to. Zanima me sto jos nisam napravio i propustio da i dalje nema snage krenuti.
Neznam vise sto napraviti a vozio bih se hh.
Ako ima netko iz Rijeke castim pivama, kakvom tokarskom uslugom samo da to rijesim.
Hvala
-
koji je karb?
Ako je encarwi sa donjom diznom ispod sivog šarafa, obavezno pogledaj da je čista.
Dimi li motor?
-
Dellorto sh??12/14 P a novi je bez oznake P
Dimi da. I nemoguce je da radi bez gasa odmah se ugasi. A jedva krene sa.ful gasom uopce ne dize okretaje
-
jel izbaciš čok kad upali? :mrgreen:
jesi probo karb bez spajanja na airbox, znači bez filtera, možda mu fali zraka? ako je karb zamjenski a veća dizna unutri. događalo se
-
Original je dizna sa malom rupicom. Sve sam probao sa tim. Mah vise me muci to paljenje.
-
prekontroliraj da nije izbijen semering radilice
-
Bila su oba stara izbijena. Pogledat cu svoje sada
-
evo promjenio kondezator, postelao paljenje (nisam siguran 100% dal je dobro). Bolje je, motor radi na leru i prima gas, ali i dalje nema snage voziti.
-
evo ovdje je video kako radi
https://vid.me/xwjv
-
i ovo izgleda uredu